Eleven Sports wystartowało z nowym studiem

rafs

W niedzielę, 24 października Eleven Sports wystartowało z nowym studiem do transmisji wydarzeń sportowych.

Nowa scenografia Eleven Sports zadebiutowała przy okazji meczu El Clasico w LaLiga Santander pomiędzy FC Barceloną i Realem Madryt. Studio będzie używane także przy okazji innych transmisji sportowych. Lokalizacja nie uległa zmianie – nadal mieści się one w siedzibie stacji przy Placu Europejskim 1 w WarszawieRemont trwał 3 tygodnie. Przez ten czas stacja nadawała studio przed transmisjami Formuły 1 ze Stambułu, gdzie odbywało się Grand Prix Turcji. Nie nadawano w tym okresie magazynów studyjnych (Eleven Gol Live, #ElevenF1).

fot. Eleven Sports
fot. Eleven Sports

W piątek, 22 października, sobotę, 23 października i w nocy z tejże na niedzielę, 24 października przed i po transmisjach treningów i kwalifikacji Formuły 1, Eleven Sports nadawało z zastępczego studia.

Studio Eleven Sports w poprzedniej scenografii

Eleven Sports nadaje programy studyjne od 26 lutego 2017 roku. Studio zadebiutowało przy okazji meczu Atletico Madryt – FC Barcelona. Od tamtej pory było one przy każdej znaczącej transmisji w stacji. Drobne zmiany nastąpiły w 2019 roku, kiedy to wymieniono stoły, przy których zasiadali dziennikarze.

Programy w studiu realizowano także bez stołów. Tak było w magazynie żużlowej PGE Ekstraligi. Realizacja prowadzona jest z trzech kamer (plan ogólny, kamera na prowadzącego studio i na gościa/gości).