Eleven Sports z prawami do FIA WEC z Kubicą i Inter Europol Competition

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Eleven Sports nabyła sublicencję od Telewizji Polsat do pokazywania wyścigów w ramach długodystansowych mistrzostw świata (FIA World Endurance Championship). Stacja pokaże wszystkie wyścigi sezonu na antenie Eleven Sports 3.

FIA World Endurance Championship to światowy cykl wyścigów samochodowych organizowanych przez Automobile Club de l’Ouest (ACO) i usankcjonowanych przez Fédération Internationale de l’Automobile (FIA). Na serię składają się wielogodzinne zawody obejmujące kilka klas samochodów rywalizujących w kategoriach Hypercar i LMP2 oraz dla aut klasy GT w kategoriach LM GTE Pro i Am. Jednym z zespołów biorących udział w zmaganiach jest Prema ORLEN Team ze swoim liderem Robertem Kubicą. Drugim jest Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie.

Tegoroczny cykl został zainaugurowany 18 marca wyścigiem w byłej bazie wojskowej Sebring na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Do końca sezonu na tej samej antenie będzie można obejrzeć również cztery inne zawody. Są to Totalenergies 6 Hours of Spa-Francorchamps (7 maja), 6 Hours of Monza (10 lipca), 6 Hours of Fuji (11 września) oraz 8 Hours of Bahrain (12 listopada). Eurosport ma wyłączność na transmisję wyścigu 24-godzinnego Le Mans.

Inne anteny z wyścigiem 1000 mil Sebring

Telewizja Polsat pokaże ten wyścig również na antenie Polsatu Sport News. Tam zostanie pokazana pierwsza oraz trzy ostatnie godziny rywalizacji. Wyścig w Sebring będzie także w Eurosporcie 1 od godziny 18:25 do 1:30. Stacja pokaże w ramach Eurosportu w Playerze wyścigu od startu o godzinie 17:00.