Eleven Sports z prawami do ligi belgijskiej do 2025 roku

rafs

Eleven Sports nabyło prawa do pokazywania ligi belgijskiej w piłce nożnej. To powrót stacji do pokazywania tych rozgrywek na swoich antenach.

Prawa, które będą obowiązywać do końca sezonu 2024/25 dotyczą głównie rozgrywek Jupiler Pro League, a także Pucharu Belgii i meczu o Superpuchar Belgii. Na boiskach Jupiler Pro League występuje wiele uznanych i wschodzących gwiazd futbolu, m.in. Deniz Undav, Michael Frey, Charles De Ketelaere, Radja Nainggolan, Simon Mignolet, Tajon Buchanan, Joshua Zirkzee i reprezentant Polski Kacper Kozłowski, który w tym sezonie broni barw prowadzącego w tabeli Royale Union Saint-Gilloise.

Już w najbliższy poniedziałek, 18 kwietnia, o 15:00 w Eleven Sports 2 będzie można obejrzeć transmisję finału Pucharu Belgii (Croky Cup), w którym KAA Gent zmierzy się z Anderlechtem.

Powrót praw do Eleven Sports

Eleven Sports już wcześniej posiadało prawa do ligi belgijskiej. Jej rozgrywki można było na tych antenach oglądać w latach 2015-2018. Zazwyczaj pokazywano jeden mecz w kolejce, który komentował Sebastian Chabiniak.