Eliteserien – piłkarska liga norweska na żywo w Eurosporcie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Eurosport 1 rozszerza ofertę sportową na żywo i już od 16 czerwca będzie pokazywał mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Norwegii, czyli Eliteserien.

Już w drugiej kolejce dojdzie do spotkania jednych z faworytów do mistrzostwa kraju. Broniący tytuł zespół Molde podejmie najbardziej utytułowany norweski klub – Rosenborg Trondheim. Będzie to jedno z 10 spotkań w trakcie pierwszych trzech kolejek Eliteserien, które na żywo pokaże Eurosport 1 i Eurosport Player. Mecze komentować będą Edward Durda, Adam Kotleszka i Tomasz Lach.

Eurosport będzie transmitować mecze na wszystkich europejskich rynkach, w tym w Norwegii.

Discovery i Eurosport wykorzystują swoje zróżnicowane kanały telewizyjne i platformy, aby docierać do milionów fanów sportu w całej Europie. Skala naszej działalności oraz ogromne doświadczenie pozwalają wykorzystywać znakomite relacje z posiadaczami praw sportowych, dzięki czemu możemy dawać widzom jakościowe treści – poinformował Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing.

16 i 17 czerwca Eurosport pokaże mecze Aalesund FK – Molde, Sarpsborg – Valarenga, IK Start 08 – Stromsgodset i Haugesund – SK Brann. Transmisje o godzinie 18:00 i 20:30. Kolejne spotkania odbędą się 20-21 oraz 24-25 czerwca.