„Erynie” z Marcinem Dorocińskim w jakości 4K na platformie TVP VOD

  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVP
Autor: mab

25 października w serwisie TVP VOD opublikowano pierwsze odcinki serialu „Erynie”. W obsadzie produkcji znalazł się m.in. Marcin Dorociński.

Serial oparty jest na lwowsko-wrocławskich powieściach kryminalnych Marka Krajewskiego: „Erynie”, „Liczby Charona”, „Rzeki Hadesu” i „W otchłani mroku”. Książki opowiadają o losach kontrowersyjnego komisarza policji Edwarda Popielskiego, znanego również jako Łysy.

Akcja serialu zaczyna się tuż przed wybuchem II wojny światowej, w labiryntach ulic Lwowa, do którego zaraz wtargnie apokalipsa. Widzowie spotykają bohatera w momencie, kiedy zostaje wyrzucony z policji i zaczyna prowadzić prywatne śledztwa. Po kilku rozwiązanych sprawach udaje mu się wrócić do służby. W pracy posługuje się wybitnym intelektem, potężną siłą mięśni i epileptycznymi wizjami, które mają ukryty sens. Z powodu padaczki, aktywowanej przez światło słoneczne, Łysy funkcjonuje głównie pod osłoną nocy.

Poza Marcinem Dorocińskim w serialu występują m.in.: Wojciech Mecwaldowski, Eryk Lubos, Wiktoria Gorodeckaja, Erika Karkuszewska, Paweł Deląg, Marcin Bosak, Mirosław Haniszewski, Piotr Głowacki, Mirosław Kropielnicki i Christian Berkel. Serial zrealizowała Telewizja Polska S.A. w koprodukcji z Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

"Erynie" w TVP VOD
Produkcja dostępna jest w jakości 4K

Pierwsze trzy z dwunastu odcinków już są dostępne w TVP VOD.