EU Masters, Mistrzostwa Polski w CS:GO, retro F1

rafs

Kolejny Sportlight to faza grupowa turnieju EU Masters, początek wiosennych Mistrzostw Polski w CS:GO, a także kolejna dawka retro transmisji Formuły 1 z udziałem Roberta Kubicy.

E-sport: League of Legends EU Masters, wiosna 2020, faza grupowa (piątek, sobota, środa i czwartek 18:00 w Polsat Games oraz na ich kanałach Twitch i YouTube, komentarz angielski YT @lolesports)

źródło: ESL

16 drużyn z europejskich lig regionalnych walczy o tytuł najlepszej spośród nich na naszym kontynencie. Podzielone są na cztery grupy po cztery drużyny, gdzie grają mecz i rewanż z tymi drużynami. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinału. Wśród walczących drużyn w fazie grupowej są mistrzowie Polski sezonu wiosennego, AGO Rogue oraz wicemistrzowie K1ck Neosurf, którym udało się pokonać w meczu o awans hiszpańską sekcję Mad Lions 2:1 (mecz na zasadach „lepszy z 3 gier”). Polskie drużyny udanie rozpoczęły grę, AGO Rogue w pierwszej grze pokonało mistrzów Holandii, Defusekids, a K1ck Neosurf mistrzów strefy krajów nordyckich Team Singularity z Danii. Kolejne mecze będą cięższe, bo K1ck zostało Movistar Riders i Schalke 04 Evolution, a AGO Rogue Vodafone Giants oraz LOLC OL. Ćwierćfinał jest w zasięgu polskich drużyn, ale na razie jest daleko do polskiego finału, na który oczekują od wielu miesięcy polscy fani. Tylko aby tak się stało, polskie drużyny musiałyby zagrać kolejne gry tak dobrze, jak to było w pierwszych meczach w fazie grupowej.

E-sport: CS:GO: ESL Mistrzostwa Polski, wiosna 2020, faza grupowa (poniedziałek, wtorek 18:30, środa, czwartek od 22:00 w Polsat Games oraz na ich kanałach Twitch i YouTube, całość w środę i czwartek w internecie)

fot. ESL

Sześć zaproszonych drużyn: Illuminar Gaming, AVEZ, AGO, PACT, Wisła All-in Kraków oraz CleanTmix, a także dwie drużyny wyłonione z zamkniętych kwalifikacji zagrają w fazie zasadniczej wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Co prawda, obecnie polskie drużyny niewiele znaczą na arenie międzynarodowej, ale jeżeli zawodnicy pokażą umiejętności podczas tego turnieju, to może opinia się na ten temat zmienić. Dwie drużyny są premiowane z fazy zasadniczej awansem do półfinału, gdzie zostaną rozstawione. Drużyny z miejsc 3-6 awansują do ćwierćfinałów, których zwycięzcy awansują do półfinałów, w których zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą już rozstawieni, a zwycięzcy półfinałów zagrają w finale. Nadal jest nadzieja, by rozegrać fazę pucharową w studiu ESL w Katowicach, ale na ten moment rozgrywki będą toczone na łączach online.

KĄCIK RETRO: Formuła 1: Grand Prix Australii 2010 (sobota, 15:00 w Eleven Sports 1) i Grand Prix Monako 2010 (niedziela, 15:00 w Eleven Sports 1)

fot. FOM

Kolejne dwie retro transmisje Formuły 1 na antenie Eleven Sports 1. W najbliższy weekend stacja zaprezentuje widzom drugi wyścig sezonu 2010, Grand Prix Australii na torze Albert Park w Melbourne. Można rzec, że Robertowi Kubicy wreszcie coś wyszło w Australii, bo osiągnął całkiem dobry wynik, też korzystając w pewnym sensie z zamieszania na starcie. W 2007 roku Kubica nie ukończył tego wyścigu ze względu na awarię skrzyni biegów, w 2008 roku zawieszenie zostało uszkodzone na skutek kolizji z Kazukim Nakajimą. W 2009 roku kolizja z Sebastianem Vettelem na trzy okrążenia przed szachownicą sprawiła, że Polak nie ukończył wyścigu, a była wielka szansa na podium i odczarowanie dotąd złej dla niego Australii. Szansa przyszła w 2009 roku, a startował do tego wyścigu z dziewiątego pola. W niedzielę Eleven Sports pokaże wyścig z tamtego sezonu z Monako, gdzie Kubica po raz kolejny pokazał kunszt jazdy po tym ulicznym torze. W kwalifikacjach był drugi, pokazując niesamowite okrążenie, które do dzisiaj jest często oglądane w internecie. Sam wyścig był z paru względów pasjonujący, ale może zobaczcie to sami, by się o tym przekonać.