Eurosport odkrywa karty na igrzyska w Pekinie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Już od lutego 2022 r. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie transmitować będzie Eurosport i serwis Player.pl. Jak zapowiada nadawca, całość wzbogacą komentarze ekspertów.

Od 4 do 20 lutego w Pekinie rozegrane zostaną zimowe igrzyska olimpijskie, których całość pokażą w Polsce jedynie Eurosport i Player, marki należące do  TVN Grupa Discovery. Na kanałach linearnych Eurosportu, kanałach dodatkowych oraz w Playerze dostępne będzie 850 godzin transmisji – zdecydowana większość z polskim komentarzem.

Sporty zimowe to od lat jeden z filarów Eurosportu, a w tym roku wyjątkowy projekt dla całej TVN Grupa Discovery. Miliony widzów co tydzień z zapartym tchem śledzą występy gwiazd w skokach narciarskich, biathlonie, biegach narciarskich, czy narciarstwie alpejskim. Pokazujemy im całą drogę naszych sportowców do Pekinu i wraz z nimi przygotowujemy się do najważniejszego wydarzenia sezonu. Igrzyska, walkę o medale i pasjonującą rywalizację będziemy przeżywać w towarzystwie prawdziwego dream teamu ekspertów Eurosportu. Bardzo się cieszę, że ci znakomici specjaliści, legendy swoich dyscyplin, zdecydowali się towarzyszyć nam w tym wyjątkowym przedsięwzięciu – powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Eksperci Eurosportu na igrzyskach – między innymi Justyna Kowalczyk, Tomasz Sikora czy Mariusz Czerkawski

W studiu Eurosportu pojawią się eksperci, którzy przeprowadzą widzów przez wydarzenia z olimpijskich aren w Pekinie. Będą pojawiać się w studiach, komentować wybrane starty, a także analizować wydarzenia z Pekinu w kanałach i platformach TVN Grupa Discovery. Wśród nich m.in. Justyna Kowalczyk – dwukrotna mistrzyni olimpijska, multimedalistka igrzysk i mistrzostw świata oraz czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Widzowie Eurosportu, Playera oraz Metra będą mogli usłyszeć królową polskich nart już na początku stycznia, gdy skomentuje dwa finałowe wyścigi Tour de Ski.

Tajniki biathlonu zdradzi wicemistrz olimpijski z Turynu i mistrz świata z Anterselvy, Tomasz Sikora. Najlepszy polski biathlonista w historii będzie gościem studia, a także – podobnie jak przez cały sezon – komentatorem w duecie z Tomaszem Jarońskim. Oczy polskich kibiców będę w Pekinie zwrócone przede wszystkim na skocznię. O ulubionej dyscyplinie zimowej Polaków opowiadać będą między innymi Magdalena Pałasz, Jakub Kot, Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Zawody komentować będzie niezastąpiony duet Marek Rudziński i Igor Błachut, który będzie częścią ekipy Eurosportu w Pekinie.

Dużo emocji czeka widzów także na lodzie. Hokejowym ekspertem Eurosportu podczas igrzysk w Pekinie będzie jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii, Mariusz Czerkawski. Rywalizację w łyżwiarstwie szybkim analizować będzie Katarzyna Woźniak, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver i srebrna z Soczi.