Eurosport podaje oglądalność z US Open. „Rekord”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

TVN Warner Bros. Discovery podało dane dotyczące oglądalności turnieju US Open w Polsce.

Według danych spółki, rozgrywany w Nowym Jorku turniej śledziło średnio 92 tys. widzów. To najlepszy wynik w historii relacji z US Open w Polsce. Średni udział Eurosportu 1 w rynku w trakcie turnieju wyniósł 1,7%, co oznacza 31-procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego.

Najwyższą widownię zgromadził mecz drugiej rundy, w którym Iga Świątek pokonała Darię Saville – spotkanie oglądało średnio 552 tys. osób. Bardzo wysoką oglądalność osiągnęły też finały US Open. Mecz o tytuł, w którym Coco Gauff wygrała z Aryną Sabalenką śledziło średnio 211 tys. widzów, a niedzielny finał mężczyzn pomiędzy Novakiem Djokoviciem i Daniiłem Miedwiediewem oglądało 180 tys. osób.

Chcemy stale zwiększać zainteresowanie tenisem, rozwijamy nasze transmisje, dokładamy kolejne elementy studia, dbamy o relacjonowanie rywalizacji z miejsca wydarzenia i o komentarz najwyższej jakości. Dodatkowo rozwijamy tematykę tenisową w naszych mediach społecznościowych i serwisie internetowym. Dzięki temu po raz kolejny możemy się pochwalić rekordami oglądalności i z dużym optymizmem patrzymy na kolejny rok, w trakcie którego będziemy transmitować Australian Open, Roland-Garros, US Open oraz rywalizację o medale olimpijskie na igrzyskach w Paryżu – powiedział Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery.

US Open w social mediach Eurosportu

Nowojorski turniej był szeroko relacjonowany w mediach społecznościowych Eurosportu oraz na stronie eurosport.pl. Na profilach stacji na Facebooku, Twitterze, Instagramie, TikToku i YouTube opublikowano blisko 1000 postów, które wygenerowały prawie 45 mln odsłon i ponad 15 mln wyświetleń wideo.