Eurosport przedłużył prawa do Tour de France i La Vuelty

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Eurosport przedłużył wyłączne prawa do pokazywania wyścigów kolarskich Tour de France oraz La Vuelta do 2025 roku. Stacja osiągnęła w tej sprawie porozumienie z Amaury Sport Organisation i Eurovision Sport.

Na mocy umowy Eurosport pozostanie wyłącznym nadawcą Tour de France na 38 rynkach. Natomiast wyłączne prawa do transmisji wyścigów La Vuelta nadawca pozyskał na 50 rynkach.

Fani sportu są w centrum wszystkiego, co robimy. Cieszymy się, że możemy dać im możliwość śledzenia każdej sekundy najważniejszych wydarzeń w kolarskim świecie – Tour de France i La Vuelty – przynajmniej do 2025 roku – poinformował Andrew Georgiou, President Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions. – Nasze światowej klasy zespoły digitalowe i produkcyjne pozwalają nam na przenoszenie widzów w samo centrum sportowej akcji! Dajemy kibicom możliwość nie tylko oglądania najlepszych kolarskich treści, ale także pełnej interakcji z nimi na wszystkich urządzeniach, kiedy chcą i gdzie chcą. Cały czas wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, takie jak umieszczenie Bradleya Wigginsa na motocyklu, jadącym w środku peletonu. Eurosport to pierwszy wybór dla każdego pasjonata kolarstwa.

Eurosport pozyskał także prawa do pokazywania kobiecych wyścigów na czele z Liege-Bastogne-Liege i Fleche Wallonne, które będą transmitowane po raz pierwszy w historii.

Transmisje wyścigów pojawią się w telewizji, a także w serwisie Eurosport Player. Ponadto od 2021 roku Global Cycling Network (GCN) – siostrzana platforma Eurosportu – pokaże na żywo każdy wielki tour za pośrednictwem nowej aplikacji, która będzie w jednym miejscu zbierać wszystko, co najważniejsze dla miłośników kolarstwa.