Eurosport z prawami do International Swimming League

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Eurosport pozyskał wyłączne prawa telewizyjne, cyfrowe i sublicencyjne do dwóch pierwszych edycji International Swimming League – tzw. pływackiej ligi mistrzów. W rozgrywkach, które startują w październiku, będzie można zobaczyć czterech Polaków.

International Swimming League to nowa forma pływackiego współzawodnictwa. Najlepsze pływaczki i pływacy świata będą mierzyć się w organizowanych naprzemiennie w Stanach Zjednoczonych i Europie meczach. Wielki finał pierwszej edycji odbędzie się w Las Vegas. W cyklu weźmie udział osiem zespołów – po cztery z Europy i USA.

W barwach amerykańskiego Cali Condors wystąpi czworo Polaków: Katarzyna Wasick, Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski. W meczach ISL pojawią się również: Adam Peaty, Katie Ledecky, Cate Campbell, Federica Pellegrini czy Florent Manaudou.

Eurosport pozyskał pełne prawa telewizyjne, cyfrowe oraz do sublicencji International Swimming League na całym świecie (za wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Australii) w latach 2019-2020. Eurosport i Eurosport Player pokażą wszystkie mecze. Nadawca informuje, że zaoferuje widzom produkcję najwyższej jakości z wykorzystaniem przełomowych technologii.

Porozumienie z ISL ma dla Eurosportu znaczenie strategiczne, bo wzmacnia nasze bogate portfolio praw, które obejmuje ponad 70% dyscyplin z letnich igrzysk olimpijskich. Transmisje emocjonującej serii meczów pływackich znakomicie wpiszą się w naszą drogę do Tokio. ISL będzie także wspaniałą okazją dla pływaków, aby rywalizować i pokazywać się regularnie milionom fanów na całym świecie – powiedział Laurent Prud’homme, SVP Rights Acquisitions and Syndication w Eurosporcie.

Pierwsze zawody w ramach ISL odbędą się w dniach 5-6 październik w Indianopolis, w Stanach Zjednoczonych.