Eurozet uruchomił portal informacyjny Planeta.pl

  • Internet
  • Radio
  • Eurozet
Autor: mbog

Grupa Eurozet uruchomiła nowy portal informacyjno-publicystyczny Planeta.pl. Codziennie pojawią się w nim najnowsze wiadomości na temat bieżących wydarzeń politycznych i społecznych. Ponadto użytkownicy znajdą informacje ze świata rozrywki i show-biznesu oraz prawdziwe ludzkie historie.

Nowy portal zastąpił dotychczasowy serwis Planeta.fm. Strona Planeta.pl została podzielona na sekcje tematyczne, w których użytkownik znajdzie najważniejsze wiadomości z zakresu polityki, rozrywki, show-biznesu, a także bieżące informacje pogodowe czy ciekawostki z życia codziennego.

Artykuły uzupełniają materiały multimedialne, takie jak wideo czy jednoodsłonowe galerie. W przyszłości pojawią się także quizy i testy z różnych dziedzin. W serwisie nie zabraknie sond, w których użytkownicy będą mogli wyrazić swoją opinię o poruszających ich sprawach. Dodatkowo informacje dotyczące najważniejszych tematów będą agregowane w raporty specjalne.

Planeta.pl to nowy i wyjątkowy produkt w naszym portfolio, gdzie użytkownicy znajdą newsy z Polski i świata podane w przystępny i emocjonujący sposób. Przejrzysta struktura, przyjazny layout i intuicyjna nawigacja sprawią, że czytelnicy bez trudu odnajdą tu wszystko to, czego potrzebują. Naszym celem jest wejście z Planeta.pl do czołówki serwisów informacyjnych w Polsce – powiedział Tomasz Sofuł, dyrektor działu online Grupy Eurozet.

Szata graficzna portalu jest utrzymana w żółto-czarno-czerwonej kolorystyce. Dodatkowo na stronie pojawiają się elementy, takie jak etykiety oznaczające treści ważne, pilne lub relacjonowane na żywo, które ułatwiają znalezienie najważniejszych treści.

Strona główna Planeta.pl
Strona główna portalu – fot. Planeta.pl / Eurozet

Za przygotowanie, projekt graficzny i wdrożenie nowej strony odpowiedzialny był zespół online Grupy Eurozet.