„Fenomen” o Jerzym Owsiaku 28 lutego w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

Telewizja TVN pokaże 28 lutego dokument „Fenomen”. Produkcja opowiada o założycielu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym jest Jerzy Owsiak.

3 stycznia 2023 roku minęło 30 lat od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Film dokumentalny prezentuje sylwetkę Jerzego Owsiaka. Twórcom opowiedział, w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały początki jej działalności. Nie zabrakło też wspomnienia o prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, który zginął w trakcie jednego z finałów WOŚP.

Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie – informuje TVN Warner Bros. Discovery w komunikacie prasowym.

Jak dodaje nadawca, twórcy dokumenty szerzej podeszli do tematu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Produkcja pokazuje przemiany w Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat. Twórcy prezentują reakcje na działalność Jurka Owsiaka.

Reżyserką filmu „Fenomen” jest Małgorzata Kowalczyk. Obraz wyprodukowała Dominika Kulczyk i powiązana z nią spółka dFlights.

„Fenomen” we wtorek, 28 lutego o godzinie 21:35 w TVN.