Festiwal w Opolu zostaje w TVP

  • TVP
Autor: mnie

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej oraz Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola podpisali porozumienie dotyczące organizacji 55. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Tegoroczny 55. KFPP to aż sześć koncertów: tradycyjnie Debiuty, Premiery, Od Opola do Opola (podsumowujący rok artystyczny) oraz trzy tematyczne: pierwszy związany z jubileuszem 55 lecia KFPP w Opolu, drugi ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz zupełnie nowe wydarzenie: koncert piosenki mundialowej, w tym wybór przeboju, który towarzyszyć będzie transmisjom TVP. Z pewnością nie zabraknie słynnych przebojów jak: „Entliczek pentliczek” „Futbol”, a to wszystko cztery dni przed rozpoczęciem Mundialu w Rosji!

Koncepcja artystyczna koncertów została przygotowana została przez Dyrektora Artystycznego Remigiusza Trawińskiego i zespół reżyserów: Konrada Smugę, Bolesława Pawicę i Beatę Szymańską.

Wprowadzeniem do tegorocznego 55 KFPP w Opolu będzie nowa produkcja TVP: program muzyczno-rozrywkowy „Od Opola do Opola” emitowany w wiosennej ramówce, w niedziele, po godz. 21.00.