Pablo Escobar

Film dokumentalny „Hipopotamy Escobara” w marcu na kanale Polsat Viasat Nature

mbog

Pablo Escobar nie żyje już od prawie trzydziestu lat, ale spuścizna, którą po sobie pozostawił, wciąż stanowi zagrożenie. Autorzy dokumentu „Hipopotamy Escobara” przyjrzą się skutkom sprowadzenia zwierząt z Afryki do Ameryki Południowej.

W latach 80. Pablo Escobar zlecił transport czterech hipopotamów (jednego samca i trzech samic) z Afryki do Kolumbii. Baron narkotykowy chciał popisać się przed odwiedzającymi go na ranczu przyjaciółmi i kontrahentami posiadaniem egzotycznych zwierząt. Jednak po jego śmierci nielegalnie sprowadzone hipopotamy uciekły z prywatnego zoo do kolumbijskiej dziczy.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że te zwierzęta, które zostały wyrwane ze swojego naturalnego siedliska i przetransportowane prawie 10 tysięcy kilometrów, są o wiele bardziej niebezpieczne niż lwy czy nosorożce. Pomimo tego, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat miały szansę na swobodne rozmnażanie się w południowoamerykańskim raju, ponieważ zgodnie z kolumbijskim prawem, nie można na nie polować. W całej Kolumbii żyje ponad sto osobników, które stanowią niebezpieczeństwo nie tylko dla ludzi, ale także dla innych dzikich zwierząt.

Twórcy programu dokumentalnego „Hipopotamy Escobara” poprosili ekspertów – weterynarza i zawodowego trapera – o zbadanie sytuacji oraz o rozwiązanie tego problemu. Widzowie filmu dowiedzą się, czy aby uratować środowisko naturalne Kolumbii, konieczne jest wybicie hipopotamów.

Hipopotamy Escobara
fot. Viasat World

Film dokumentalny „Hipopotamy Escobara” będzie można obejrzeć 4 marca o godzinie 21:05 w Polsat Viasat Nature.

Logo Polsat Viasat Nature

Polsat Viasat Nature

Kanał telewizyjny poświęcony tematyce przyrodniczej. Na antenie stacji pojawiają się produkcje dokumentalne o zwierzętach, roślinach i naturalnych krajobrazach. Polsat Viasat Nature jest wspólnym przedsięwzięciem Viasat Broadcasting i Cyfrowego Polsatu.