Film „Nędzarz i Madame” w TVP VOD

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Film „Nędzarz i Madame” po 5 miesiącach od kinowej premiery jest dostępny w ofercie TVP VOD. W produkcji pojawiają się m.in. Piotr Zajączkowski,  Magdalena Michalik, Lech Dyblik i Radosław Pazura

Produkcja w reżyserii Witolda Ludwiga, opowiada o losach Adama Chmielowskiego, artysty-malarza, który w poszukiwaniu wolności i szczęścia, czyni ofiarę z samego siebie. Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie i w czasie największej sławy porzuca sztukę, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom. Jego tragicznych losów dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu Jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce, na skutek wewnętrznej przemiany, powraca jako Brat Albert – przyszły święty. W tej historii ważną rolę odgrywają również jego przyjaciele: Helena Modrzejewska i Józef Chełmoński, najsłynniejsi artyści swojej epoki. Oni po pewnym czasie przekonają się, że najpiękniejszą sztuką jest sztuka pięknego życia.

W postać Adama Chmielowskiego wcielił się Piotr Zajączkowski, a w roli Heleny Modrzejewskiej wystąpiła Magdalena Michalik. Na ekranie ujrzymy także m.in.: Lecha Dyblika, Krzysztofa Wakulińskiego czy Radosława Pazurę.

Jak można legalnie obejrzeć film „Nędzarz i Madame”?

Aby zobaczyć film wystarczy wejść na portal www.vod.tvp.pl i wyszukać film po tytule „Nędarz i Madame”. Film dostępny jest w modelu TVP VOD w najnowszych przeglądarkach (system Windows, iOS), urządzeniach mobilnych (system Android, macOS, Windows). Dostęp do filmu jest także w aplikacji mobilnej TVP VOD (system Android, iOS). Film jest również dostępny w aplikacji TVP VOD na telewizorach z systemem Android TV. Również jest na telewizorach Samsung z systemem Tizen.