Film Sylwestra Latkowskiego „Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy” w Telewizji Polskiej

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W środę, 13 stycznia stacje TVP 1 i TVP Info pokażą film dokumentalny o aferze Amber Gold. Autorem produkcji jest Sylwester Latkowski.

Film dokumentalny ma przybliżyć widzom powiązania świata przestępczego z polityką, władzą samorządową, policją, służbami specjalnymi, prokuratorami i sędziami, wielkim i małym biznesem.

Są dobrze zorganizowani. Można powiedzieć, że nawet zdyscyplinowani. Od lat pilnują, by nie wkradł się tutaj chaos. Wszystko dzieje się po cichu. Czy teraz coś się zmieni? Latkowski przedstawia swoje dziennikarskie śledztwo, które prowadził przez osiem lat. Po raz pierwszy zaprezentuje nieznane dotąd nagrania. Większość jego rozmówców chciała coś ukryć i zatrzeć po sobie ślady przestępczego działania. Czy skutecznie? – opisuje produkcję Telewizja Polska.

Tuż po filmie na obu antenach pojawi się specjalny program poświęcony produkcji – „Debata po filmie Taśmy Amber Gold – Układ Trójmiejski nie umiera nigdy”.

Film „Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy” w środę, 13 stycznia o godzinie 20:35 w TVP 1 i TVP Info.

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski

Publicysta, reżyser i producent filmowy. Sylwester Latkowski w latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym tygodnika Wprost. Wówczas gazeta ujawniła nagrania, które zapoczątkowały tzw. "Aferę podsłuchową". W maju 2020 roku Telewizja Polska pokazała film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", w którym autor przedstawiał dowody na prostytucję i pedofilię w środowisku celebryckim.