Filmy nagrodzone na Festiwalu Sundance w grudniu w SundanceTV

  • Telewizja
Autor: mbog

W grudniu kanał SundanceTV zaprasza na specjalny cykl z premierami filmowymi. W ramach „Prosto z festiwalu Sundance” stacja prezentować będzie produkcje, które zwyciężyły lub były nominowane do nagród na prestiżowym święcie filmowym w Utah.

W ramach cyklu na antenie pojawi się dokument „Wataha” przedstawiający historię sześciu braci Angulo, którzy spędzili całe swoje życie w izolacji od społeczeństwa w mieszkaniu na Manhattanie. Wszystko, co wiedzą o świecie zewnętrznym, czerpią z filmów, które obsesyjnie oglądają. Jednak po ucieczce jednego z braci z mieszkania, dynamika w domu ulega zmianie i wszyscy chłopcy zaczynają marzyć o wyjściu na zewnątrz. Emisja dokumentu 2 grudnia o godzinie 22:00 w SundanceTV.

Wataha
fot. SundanceTV

Tydzień później o tej samej godzinie widzowie zobaczą film „Tyrel”. Tytułowy bohater wybiera się ze swoim przyjacielem na wycieczkę do Catskills, gdzie ma się odbyć weekendowa impreza urodzinowa. Gdy tylko docierają na miejsce, staje się jasne, że po pierwsze – jest jedynym czarnym chłopakiem i po drugie – będzie to weekend zakrapiany dużą ilością alkoholu. Połączenie alkoholu i testosteronu zaczyna wymykać się spod kontroli, a niepewna sytuacja Tylera powoli przeobraża się w koszmar.

Następnie stacja pokaże kronikę powstania jednego z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych ruchów religijnych w historii Ameryki. Obeznani z mediami członkowie Świątyni Szatana organizują serię publicznych akcji, których celem jest opowiedzenie się za wolnością religijną i rzucenie wyzwania skorumpowanej władzy. Produkcja „Ave Satan?” to współczesne spojrzenie na grupę często niezrozumianych outsiderów Emisja w czwartek, 16 grudnia o godzinie 22:00.

23 grudnia SundanceTV zaprasza na film „Mandarynka”. Jest Wigilia w Tinseltown, a Sin-Dee wraca do swojej dzielnicy. Na wieść o tym, że jej chłopak, alfons, nie był jej wierny, kiedy przez 28 dni siedziała w areszcie, postanawia dotrzeć do sedna skandalicznej plotki wraz ze swoją przyjaciółką. Podczas swojej burzliwej odysei stykają się z różnymi subkulturami Los Angeles, poznają także ormiańską rodzinę, która boryka się z konsekwencjami własnej niewierności.

Mandarynka
fot. SundanceTV

Natomiast 30 grudnia stacja pokaże produkcję „Szkoła życia”. Film przedstawia rok z życia dwóch pełnych pasji nauczycieli w jedynej irlandzkiej szkole podstawowej z internatem. Szkoła Headfort, mieszcząca się w XVIII-wiecznej posiadłości przypominającej Hogwart, łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Przez prawie pół wieku tych dwoje ukształtowało tysiące umysłów, jednak przyszedł czas, kiedy muszą zacząć przygotowania do przejścia na emeryturę.

Szkoła życia
fot. SundanceTV

Cykl „Prosto z festiwalu Sundance” w grudniowe czwartki o godzinie 22:00 na SundanceTV.