Filmy wojenne w TNT w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

  • Telewizja
Autor: mbog

1 września, w niedzielę telewizja TNT zaprasza na specjalne pasmo z klasyką kina wojennego. Miłośnicy tego gatunku będą mieli okazję przypomnieć sobie filmy, które wyszły z rąk takich reżyserów jak m.in. Anthony Minghella, Robert Aldrich, Brian G. Hutton czy Francis Ford Coppola.

Niedzielne pasmo rozpocznie się o godzinie 8:30 oscarowym filmem „Angielski pacjent”. Poparzony pilot (Ralph Fiennes), trafia do konwoju szpitalnego. Kiedy okazuje się, że stan mężczyzny jest zbyt ciężki, by można było go ewakuować, jedna z pielęgniarek (Juliette Binoche) postanawia opiekować się nim w ruinach starego klasztoru.

„Tora! Tora! Tora!” to japońskie hasło do ataku na Pearl Harbor. Jednocześnie okrzyk był potwierdzeniem, że Japończykom udało się niezauważenie podejść bazę amerykańskiej marynarki wojennej. Dramat o tym tytule, który telewizja TNT pokaże o godzinie 11:50, przywołuje prawdziwe wydarzenia z 1941 roku. W rolach głównych amerykańsko-japońskiej produkcji wystąpili: Martin Balsam, So Yamamura, Jason Robards oraz Takahiro Tamura.

Następnie, o godzinie 14:45, na antenie TNT pojawi się film „Parszywa dwunastka”. Amerykańscy więźniowie wojskowi otrzymują niemożliwe do zrealizowania zadanie przeniknięcia do bazy wroga i zabicia przebywających w niej nazistowskich oficerów. Żołnierze, zgadzają się na misję, z nadzieją, że dzięki temu unikną odsiadki.

W „Tylko dla orłów” grupa wykwalifikowanych alianckich żołnierzy podejmuje się misji odbicia swojego dowódcy z niemożliwego do zdobycie bawarskiego zamku, zanim będzie za późno. Kino akcji wyreżyserowane przez Briana G. Huttona będzie można obejrzeć o godzinie 17:50 w TNT.

Później, o godzinie 21:00, pojawi się film „Czas Apokalipsy”. Produkcja przedstawia szczytowy moment wojny w Wietnamie, kiedy to kapitan Benjamin Willard (Martin Sheen) zostaje wysłany na niebezpieczną tajną misję. Jej celem jest zlokalizowanie i wyeliminowanie pułkownika Zielonych Beretów Waltera Kurtza (Marlon Brando).

Niedzielną serię zamknie o północy „Bitwa o Ardeny”. Zimą 1944 r. wojska alianckie przygotowują się do inwazji na Niemcy. Aby jej zapobiec, Hitler nakazuje ofensywę. Chce ponownie przejąć utracone terytorium Francji i zdobyć główne miasto portowe w Antwerpii.

Logo TNT

TNT

Stacja telewizyjna pokazująca kultowe filmy i seriale. TNT rozpoczęło nadawanie w Polsce w październiku 2015 roku. Właścicielem stacji jest Turner Broadcasting System, nadawca między innymi Cartoon Network i Boomerang.