19. edycja akcji "Choinki Jedynki"

Finał 19. edycji akcji charytatywnej „Choinki Jedynki”

mbog

5 grudnia odbędą się licytacje prac dzieci nagrodzonych w świątecznym konkursie Programu 1 Polskiego Radia – „Choinki Jedynki”. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Spośród blisko 1000 nadesłanych prac, w tym również spoza Polski (m.in. z Łotwy), jury konkursu rysunkowego „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” w składzie: Aneta Kosin, Marek Jaromski
i prof. Franciszek Maśluszczak
, wybrało 20 nagrodzonych i 40 wyróżnionych obrazków. Dodatkowo jeden z autorów otrzyma nagrodę specjalną od Marcina Kusego, dyrektora Programu 1 Polskiego Radia – radio cyfrowe DAB+.

W sobotę, 5 grudnia w godzinach 8:05-19:30 dziennikarze stacji zapraszają na finał wydarzenia, czyli całodzienną licytację 32 bożonarodzeniowych prac: 20 zwycięskich obrazków i 12 rysunków podopiecznych fundacji oraz stowarzyszenia, na rzecz których przekazany zostanie dochód z akcji.

Ponadto do piątku, 4 grudnia, w audycji „Cztery pory roku” odbywać się będą licytacje upominków przekazanych przez przyjaciół radiowej Jedynki – artystów, sportowców i naukowców. Akcję kolejny raz wsparła Agata Kornhauser-Duda, przekazując świąteczny obrazek wykonany techniką decoupage oraz złoty naszyjnik, który towarzyszył Pierwszej Damie w trakcie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka.

Podczas tegorocznego Bożego Narodzenia, które przypada w trudnym czasie epidemii, powinniśmy być szczególnie wyczuleni na potrzeby innych. Podarujmy im szczęście – to, czego brak odczuwają na co dzień. Możemy spowodować, że poczują się lepiej, że doda im otuchy myśl o istnieniu ludzi dobrej woli, którzy o nich pamiętają. Dlatego również ja, z ogromną i szczerą radością, już po raz szósty angażuję się w radiową akcję „Choinki Jedynki”, która w przyszłym roku będzie świętować swoje 20-lecie – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Agata Kornhauser-Duda
fot. Polskie Radio

W tym roku swoje dary przekazali również między innymi: zespół Blue Café, Roman Czejarek, Anna Dymna, Viki Gabor, Aleksandra Gintrowska, Marcin Gortat, Igor Herbut, Hubert Hurkacz, Polski Związek Piłki Nożnej, Roksana Węgiel oraz Iga Świątek.