Finał festiwalu Opera Rara na antenie radiowej Dwójki

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: redakcja

Program 2 Polskiego Radia wyemituje we wtorek, 13 lutego koncert finałowy Festiwalu Opera Rara w Krakowie. W programie znalazły się „The Fairy Queen”, czyli „Królowa wróżek” Henry’ego Purcella oraz „Venus i Adonis” Johna Blowa. Początek transmisji z Teatru im. Juliusza Słowackiego o godz. 19.00.

Powstała w 1683 roku „Venus i Adonis” Johna Blowa jest pierwszą angielską operą, natomiast o 9 lat młodsza „Królowa wróżek” Henry’ego Purcella jest jednym z najbardziej znanych dzieł scenicznych epoki Baroku. Jej wykonawcą będzie uznany szkocki zespół Dunedin Consort prowadzony przez Johna Butta – światowej sławy dyrygenta i dyrektora-rezydenta tegorocznej odsłony Festiwalu Misteria Paschalia.

Transmisja finałowego koncertu na antenie radiowej Dwójki w ramach audycji „Filharmonia Dwójki” (autor – Magdalena Łoś) we wtorek 13 lutego w godz. 19.00-21.30. W przerwie – rozmowy Hanny Szczęśniak z Johnem Buttem, Mhairi Lawson i Edwardem Grintem.

Odbywający się w Krakowie w dniach 18 stycznia – 13 lutego Festiwal Opera Rara to cykl koncertów i spektakli oraz spotkań przedstawiających różnorodność opery na przestrzeni czterech stuleci i pokazujących tę dziedzinę sztuki w jej najpełniejszym kształcie. Program 2 Polskiego Radia jest patronem medialnym wydarzenia.