Finał Ligi Mistrzów, towarzysko Polska z Rosją, Francja gra z Walią

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie finał Ligi Mistrzów, Polska gra towarzysko z Rosją, a także Francja rozgrywa sparing z Walią.

Piłka nożna, Liga Mistrzów UEFA, mecz finałowy Manchester City FC vs. Chelsea FC (sobota, 20:55 w TVP1 i w Polsacie Sport Premium 1)

fot. Getty Images

Wielki finał Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021! Finał miał się odbyć na stadionie Ataturka w Stambule, ale ze względu na restrykcje co do podróży z Wielkiej Brytanii do Turcji został przeniesiony do Portugalii. Kolejny raz w ostatnich latach spotykają się dwie angielskie drużyny. Mistrz Anglii – Manchester City spotka się z Chelsea, które zajęło czwarte miejsce w lidze. Chelsea w przeciwieństwie do City posiada zwycięstwo w Lidze Mistrzów w sezonie 11/12, kiedy to pokonali w finale Bayern Monachium. Manchester City walczy o to, by wygrać pierwszy raz. To mogło się stać w 2015 roku, jednak drogę do finału zamknął im Real Madryt. Teraz stoją przed wielką szansą skompletowania trypletu, bo w tym sezonie już wygrali Puchar Ligi Angielskiej, a także Premier League. Starcie w Porto może być niezwykle pasjonujące, bo do takich należą pojedynki „Citizens” z „The Blues”.

Piłka nożna, mecz towarzyski Polska vs. Rosja (wtorek, 20:45 w TVP1, TVP Sport i w Polsacie Sport)

fot. Getty Images

Pierwszy z dwóch meczów towarzyskich reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy. Na stadionie we Wrocławiu podopieczni Paulo Sousy podejmą Rosję. Drużyna Stanisława Czerczesowa to ćwierćfinaliści mistrzostw świata. W 1/8 finału pokonali po rzutach karnych Hiszpanów. Karne jednak nie były ich sprzymierzeńcem w ćwierćfinale, w którym przegrali po nich z Chorwacją. Rosja zdecydowanie zyskała na jakości po objęciu sterów przez Czerczesowa. Twardy styl bycia tego trenera pomógł im w tym, że teraz są jedną z ważniejszych drużyn w Europie. Rosja awansowała do turnieju EURO, zdobywając 24 punkty i zajmując drugie miejsce w grupie, którą wygrała Belgia, nie tracąc ani punktu.

Polska awansowała, wygrywając grupę G z 25 punktami na koncie. Jednak wtedy drużynę trenował Jerzy Brzęczek, a teraz stery posiada Paulo Sousa i będzie to dla niego kolejny mecz do sprawdzenia wariantów gry i do pokazania, jak Polska przygotowuje się do EURO. W naszej grupie są Hiszpanie, Szwedzi i Słowacy. Liczne urazy i brak Arkadiusza Milika w składzie może trochę skomplikować plany portugalskiego trenera. Rosja też ma sporo do udowodnienia, a jak będzie, zweryfikuje boisko.

Piłka nożna, mecz towarzyski Francja vs. Walia (środa, 21:00 w Polsacie Sport)

fot. Reuters Photo

Spotkanie wicemistrzów Europy i mistrzów świata z Walią. Obie drużyny przygotowują się do występu na mistrzostwach Europy. Francja zagra w grupie z Niemcami, Węgrami i Portugalią po tym, jak wygrali swoją grupę eliminacyjną. Walijczycy natomiast zagrają ze Szwajcarią, Turcją i Włochami, a w eliminacjach grali w niezwykle zaciętej grupie E, którą wygrali Chorwaci, a oni byli drudzy. Zarówno Francja, jak i Walia będą testować różne warianty przed zbliżającym się turniejem, stąd można się spodziewać eksperymentów w składzie, formacji, jak testowania nowych systemów gry. Faworytem jest Francja, która ostatnio gra bardzo dobrze i jest spora szansa na to, że odniosą kolejne zwycięstwo. Tym razem ważne w kontekście przygotowań do EURO.