Finał sezonu Monster Energy NASCAR Cup Series w Motowizji

  • Telewizja
Autor: mbog

W niedzielę 18 listopada widzowie Motowizji będą mieli okazję zobaczyć finałowy wyścig Monster Energy NASCAR Cup Series. Czterech najlepszych kierowców sezonu zawalczy o zwycięstwo na torze Homestead-Miami Speedway.

Czterech najlepszych kierowców

Po 35 wyścigach – dwudziestu sześciu sezonu zasadniczego i dziewięciu fazy play-off – czas na wielki finał sezonu NASCAR. O puchar zawalczą: Kevin Harvick, Kyle Busch, Joey Logano oraz broniący tytułu mistrza Martin Truex Jr.

Harvick, Busch i Truex Jr tworzyli w tym roku tak zwaną „wielką trójkę”. Razem wygrali 20 z 35 punktowanych wyścigów, z czego większość w pierwszej połowie sezonu. Logano wygrał tylko dwa wyścigi w tym roku, jednak jeden z nich, jesienny w Martinsville, zapewnił mu awans do fazy finałowej play-off. Joey Logano jako jedyny w finałowej czwórce nie ma mistrzostwa w NASCAR na swoim koncie.

Zasady walki o mistrzostwo są bardzo proste. Ten, który ukończy wyścig na najwyższej pozycji zdobywa tytuł. Transmisja z wydarzenia w niedzielę, 18 listopada od godziny 20:30 w Motowizji.

Zeszłoroczny Mistrz MENCS Martin Truex Jr – fot. Motowizja

Wyścigi NASCAR przez kolejne lata w Motowizji

Motowizja przedłużyła prawa do transmisji wyścigów Monster Energy NASCAR Cup Series. Przez kolejne cztery lata fani tej serii będą mogli obserwować zmagania kierowców i ich zespołów na antenie Motowizji.

Według naszych badań, wyścigi Monster Energy NASCAR Cup Series to zdecydowanie najchętniej oglądana pozycja na antenie Motowizji. W 2018 roku zgromadziły na naszej antenie ponad milion widzów. Pamiętam, jak w 2016 roku rozpoczynaliśmy przygodę z NASCARem, wiele osób wątpiło w nasz sukces. Pokazaliśmy jednak, że możemy zbudować bardzo duże grono fanów tego sportu, co jednoznacznie pokazują nasze media społecznościowe. Niezmiernie się cieszę, że naszych widzów czekają kolejne cztery lata z Monster Energy NASCAR Cup Series – ekskluzywnie, wyłącznie na antenie Motowizji. – powiedział prezes Motowizji Krzysztof Mikulski.

Kanał Motowizja rozpoczął nadawanie 15 stycznia 2014 roku. Obecnie w  swojej ofercie posiada ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 europejskich i amerykańskich formatów. Telewizja jest kierowana zarówno dla wielbicieli czterech jak i dwóch kółek. Kanał dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków (zasięg techniczny na poziomie 30%).