Finały World Series of Darts z Krzysztofem Ratajskim w ten weekend na Viaplay

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Krzysztof Ratajski należy w darcie do ścisłej światowej czołówki. Od piątku do niedzieli Polak będzie rywalizował w Amsterdamie w turnieju World Series of Darts Finals. Pula nagród wynosi 300 tysięcy funtów. Transmisje będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay.

Krzysztof Ratajski zajmuje obecnie 13. pozycję w światowym rankingu, a na koniec sezonu celuje w czołową dziesiątkę. Turniej skomentuje Jakub Łokietek – jeden z najbardziej popularnych ekspertów tej dyscypliny w Polsce, znany z transmisji TVP Sport.

– World Series of Darts Finals to turniej nierankingowy, ale grają tu najlepsi na świecie i wielu reprezentantów gospodarzy, a w Holandii dart jest niezwykle popularny. Wystąpi też w Amsterdamie Fallon Sherrock, gwiazda która ostatnio rzadko pojawiała się w turniejach. Sherrock stanie na drodze Krzysztofa Ratajskiego w sobotę, jeśli Polak wygra w pierwszej rundzie z Gabrielem Clemensem. Dodatkową atrakcją turnieju jest to że zwycięstwo lub awans do finału dają przepustkę do bardzo prestiżowego Grand Slam of Dartsmówi Jakub Łokietek.

W I rundzie World Series of Darts Finals rywalem Krzysztofa Ratajskiego będzie 38-letni Niemiec Gabriel Clemens (22. pozycja w międzynarodowej klasyfikacji). Transmisja na żywo z pierwszego dnia rozgrywek już w piątek, 29 października od 19.00 w Viaplay. Na zwycięzcę polsko-niemieckiego starcia w II rundzie czeka wspomniana już Fallon Sherrock. W sobotę, 30 października transmisja ze spotkań 2. rundy również od godziny 19:00. W niedzielę, 31 października transmisja spotkań ćwierćfinałowych od godziny 12:45, a z meczów półfinałowych i finału od 19:00.

Zwycięzca World Series of Darts Finals otrzyma 70,000 funtów. Pula nagród całego turnieju wynosi aż 300,000 funtów. Triumf lub udział w finale zawodów w Amsterdamie gwarantuje także przepustkę do Wielkiego Szlema, do którego Krzysztof Ratajski na razie nie ma zapewnionej kwalifikacji.

Należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay posiada prawa do transmisji rozgrywek w ramach PDC Darts (Professional Darts Corporation), w tym m.in. World Darts Championship, Wielkiego Szlema, jak również brytyjskiej Premier League of Darts.