Fiński dokument „Pierwsza piątka” w HBO Max

  • Internet
  • Telewizja
  • Serwisy wideo
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

W HBO Max udostępniono nową serię dokumentalną. Ofertę platformy rozszerzono o serial „Pierwsza piątka”.

„Pierwsza piątka” opowiada o pięciu kobietach, które współtworzyły fiński rząd na czele z Sanną Marin. W 2019 roku w wieku 34 lat została ona najmłodszą premier na świecie i stanęła na czele sfeminizowanego rządu. Pięć liderek szybko musiało zmierzyć się z bezprecedensowymi wydarzeniami na całym świecie. Kiedy udało im się przeprowadzić kraj przed pandemię COVID – 19, wybuchła wojna w Ukrainie. Serial jest pierwszym fińskim dokumentem na zlecenie HBO Max.

Dokument pokazuje nie tylko zawodową sferę życia pięciu najważniejszych kobiet w Finlandii, ale także ich życie prywatne. Skąd się wzięły? Jak udaje im się wszystko pogodzić? Co je motywuje i napędza do działania? Co myślą o współczesnym świecie i sytuacji kobiet?

„Pierwsza piątka” – gdzie oglądać?

Serial „Pierwsza piątka” dostępny jest na HBO Max. Składa się z trzech części. Wszystkie można już oglądać na platformie. Dokument “Pierwsza piątka” został wyprodukowany przez FremantleMedia Finland Oy i wyreżyserowany przez Mia Halme. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Max są Hanka Kastelicova oraz Christian Wikander.