Formuła 1 do 2022 w Eleven Sports. Serie towarzyszące w Polsacie Sport

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Eleven Sports będzie pokazywać wyścigi Mistrzostw Świata Formuły 1 do 2022 roku. Wyścigi serii towarzyszących, czyli Formuły 2, Formuły 3 i Porsche Supercup będą emitowane w kanałach sportowych Polsatu.

Na antenie Eleven Sports widzowie mogą zobaczyć wszystkie treningi, sesje kwalifikacyjne i wyścigi Formuły 1 obudowane studiem przed i po zakończeniu każdej z sesji. Ponadto reporterzy na miejscu przeprowadzają wywiady z kierowcami, inżynierami wyścigowymi oraz z szefami zespołów, a także analizują wydarzenia na torze. Te również są komentowane w studiu oraz w magazynie #ElevenF1. Przedłużenie praw obejmuje sezony 2020, 2021 i 2022.

Dodatkowo, w sezonach 2019-2022 widzowie kanałów sportowych Polsatu będą mogli oglądać wyścigi serii towarzyszących wyścigom Formuły 1, czyli Formuły 2, Formuły 3 i Porsche Supercup. W sezonie 2019 Eleven Sports udzieliło częściowej sublicencji do pokazywania wyścigów Formuły 1 dla Telewizji Polskiej oraz do skrótów wyścigów na antenach sportowych Polsatu. Według badania Nielsen Audience Measurement, pierwszy wyścig sezonu, Grand Prix Australii w Eleven Sports 1 oglądało średnio 238 tysięcy widzów.

Wśród naszych widzów mamy bardzo liczną i wierną grupę fanów Formuły 1, która stała się jednym z najważniejszych elementów naszej oferty programowej. Naszym priorytetem było zatem pozyskanie praw do tych zawodów na kolejne lata„, powiedział Krzysztof Świergiel, CEO ELEVEN SPORTS w Polsce. „Cieszymy się, że jeszcze przez długi czas kibice będą mogli śledzić te niezwykle spektakularne i emocjonujące wyścigi F1 na naszych antenach, a my będziemy relacjonować je w obszerny i atrakcyjny sposób.”

Eleven Sports pokazuje wyścigi Mistrzostw Świata Formuły 1 od sezonu 2016. Telewizja przejęła te prawa od Polsatu, który emitował tę serię wyścigową w sezonach 2007-2015. W latach 2003-2006 F1 gościła na antenie TV4.