Gala ONE Championship: Battleground na żywo w Fightklubie

  • Telewizja
Autor: mbog

30 lipca w Singapurze odbędzie się gala ONE Championship. Widzowie zobaczą pojedynki w Muay Thai, kick-boxingu i MMA. Transmisja w Fightklubie.

W pojedynku wieczoru na gali ONE Championship: Battleground rękawice skrzyżują Sam-A Gaiyanghadao, który mimo 37 lat w metryce wciąż uważany jest za jedną z gwiazd światowego MMA, z dużo młodszym, ale również bardzo doświadczonym Prajanchaiem PK.Saenchai Muaythaigymem. Pierwszy z nich to prawdziwa ikona Muay Thai. Jednak młodszy o dziewięć lat przeciwnik na pewno nie będzie na straconej pozycji, bo choć w ONE będzie debiutował, ma za sobą wiele zwycięstw na Rajadamnern i Lumpinee Stadium.

Wielkich emocji spodziewać możemy się również po starciu Aunga La N Sanga, który pragnie wrócić na tron. Reprezentant Birmy do niedawna dzielił i rządził w ONE Championship, na przestrzeni kilku miesięcy stracił jednak na rzecz Reiniera de Riddera pasy w wadze średniej oraz półciężkiej i teraz musi mozolnie próbować odbudowywać swoją pozycją. Pierwszą okazją to tego będzie piątkowe starcie w wadze średniej z Leandro Ataidesem, mistrzem świata BJJ i znakomicie nokautującym fighterem, który od kilku lat poluje na tytuł w ONE Championship. Wygrywając w Singapurze na pewno zbliżyłby się o krok do walki o pas z panującym mistrzem, De Ridderem.

O pełną pulę powalczy także w piątek Ritu Phogat, która zmierzy się z Lin Heqin. Dla Hinduski będzie to pierwsze starcie od porażki z Bi Nguyen, przerywające jej serię czterech kolejnych zwycięstw w ONE Championship. Phogat czeka ciężka przeprawa, bo choć jest już zawodniczką o ugruntowanej pozycji, tym razem przyjdzie jej rywalizować z bardzo solidną rywalką, mogącą pochwalić się świetnym bilansem 14-2-1.

Całą galę ONE Championship: Battleground rozpocznie inny pojedynek pań: Victoria Lee vs Wang Luping. Oczy kibiców w tej walce skupione będą przede wszystkim na Lee, siostrze panujących czempionów organizacji, Angeli i Christiana. Najmłodsza z tego grona, zaledwie 17-letnia Victoria, ma już za sobą imponujący, zwycięski debiut w ONE. „The Prodigy” w swoim premierowym pojedynku uporała się bez większych problemów z Sunisą Srisen.

Gala ONE Championship: Battleground już 30 lipca o godzinie 14:30 na żywo w Fightklubie.