„Gazeta Wyborcza” solidarna z Ukrainą – flaga w piątkowym wydaniu i relacja specjalna na Wyborcza.pl

  • Internet
  • Prasa
  • Agora
  • Dzienniki
Autor: rafs

W piątek, 25 lutego 2022 r. z tradycyjnym wydaniem „Gazety Wyborczej” czytelnicy i czytelniczki otrzymają wydrukowaną flagę Ukrainy. Redakcja dziennika zachęca do jej wywieszania np. w oknach w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami.

Cała redakcja „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl zajmuje się obecnie tematem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Relacje zza wschodniej granicy przesyła Piotr Andrusieczko, korespondent dziennika, a reakcje świata, m.in. Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch zbierają inni korespondenci redakcji. Oprócz tego publikowane są artykuły publicystów – znawców tematyki wschodniej: Anne Applebaum, Wacława Radziwinowicza oraz Adama Michnika.

Od 5:00 do 24:00 na Wyborcza.pl można śledzić specjalną relację, aktualizowaną na bieżąco, która zbiera najnowsze informacje na tematy związane z Ukrainą.

Dyskusja w „Klubie „Wyborczej” „

Natomiast jeszcze dziś – w czwartek, 24 lutego br. o godz. 20:00 rozpocznie się kolejne spotkanie Klubu „Wyborczej” – pod hasłem „Inwazja na Ukrainę. Co dalej?”. O sytuacji na Ukrainie i zagrożeniach dla Polski rozmawiać będą znawcy Wschodu – redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik oraz wieloletni korespondent dziennika w Moskwie Wacław Radziwinowicz.

Dyskusję m.in. o tym, czego ze strony Rosji może spodziewać się Polska, co nasz kraj może dać Rosji i Ukrainie oraz czy jest jakakolwiek szansa, że Rosja będzie żyć z innymi krajami Europy w przyjaźni, poprowadzą Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” wraz z dziennikarką Dorotą Wysocką-Schnepf. Relację z dyskusji będzie można przeczytać w sobotniej „Wyborczej”.