#GdybyNieNauczyciel – akcja portalu Wirtualna Polska

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

Wirtualna Polska prowadzi nową akcję, w której dziękuje nauczycielom i podkreśla ich rolę w kształtowaniu postaw i karier. W akcję #GdybyNieNauczyciel włączyło się wiele gwiazd, między innymi: Beata Tadla, Kamil Nożyński, Rafał Sonik i Katarzyna Bujakiewicz.

#GdybyNieNauczyciel to przede wszystkim dziesiątki nieznanych historii o pedagogach. Takich, którzy swojej pracy poświecili całe życie, kształtowali postawy i myślenie młodych ludzi. Najczęściej to nauczyciele mają decydujący wpływ na wybór zawodowej drogi, tworzą kolejne pokolenia aktorów, sportowców, lekarzy, polityków czy dziennikarzy.

Gdyby nie moja nauczycielka od WOS-u, pewnie do mediów nigdy bym nie trafił. To moja pani z podstawówki nauczyła mnie, jak czytać gazety i szukać w nich tego, co ważne, a nie tylko zwracać uwagę na program tv i krzyżówki. To ona pokazała mi jak interesować się historią, nie tylko datami – powiedział Marek Kacprzak, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Gdyby nie nauczyciel, pewnie nie zaraziłabym się miłością do języka ojczystego i nie umiała korzystać z jego piękna – powiedziała Beata Tadla, dziennikarka.

Do akcji włączyło się wiele gwiazd, które podzieliły się swoimi historiami ze szkoły. Artyści i sportowcy wspominali otwartych i pełnych pasji nauczycieli, wymagających, ale też podziwianych i szanowanych przez uczniów.

Nauczycielowi języka niemieckiego zawdzięczam to, że nie bałem się jako młody człowiek wyruszyć w świat, że moje granice poszerzyły się znacznie – powiedział Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar i pięciokrotny Mistrz Polski.

Liceum kończyłem jeszcze w PRL, ale nauczyciele uczyli nas tak, że sam zacząłem szukać kolejnych książek. Robiliśmy gazetki, niezależne pismo. A dziś? Bywa, że nauczyciele zarabiają mniej niż robotnik niewykwalifikowany. I to jest skandal – powiedział Krzysztof Skiba, muzyk, lider zespołu Big Cyc.

W ramach akcji #GdybyNieNauczyciel powstało ponad 20 tekstów. Wirtualna Polska opisała między innymi historię pani Agnieszki oraz pana Pawła – fotografa.