Golf Channel Polska kończy nadawanie. Czy można wypowiedzieć umowę?

  • Telewizja
Autor: rafs

Z końcem czerwca swoją emisję w Polsce zakończy kanał Golf Channel Polska.

Informację o końcu istnienia kanału zamieszczono na stronie internetowej stacji. Nadawca, czyli Golf Zone sp. z o.o. w komunikacie wymienia powody zakończenia emisji w piątek, 30 czerwca 2023 roku.

Ambitne projekty potrzebują czasu i przewidywalnych warunków prowadzenia działalności. Na rynku mediów zachodzą obecnie głębokie przemiany, zarówno w obszarze programingu jak i dystrybucji. W ostatnich paru latach pojawiły się również istotne czynniki makroekonomiczne, zwiększające ekspozycję Spółki na ryzyko – od pandemii COVID-19 po wysoką inflację, osłabienie polskiej waluty i narastającą niepewność na rynkach finansowych. Utrzymujące się zamieszanie w światowym, profesjonalnym golfie przyczyniło się do podjęcia powyższej decyzji pisze spółka Golf Zone w komunikacie

Co to Golf Channel Polska?

Kanał Golf Channel Polska powstał 18 marca 2017 roku. W swojej ramówce ma turnieje golfowe DP World Tour, European Tour, a w przeszłości emitowano walkę w cyklu PGA Tour, do którego prawa w Polsce i Europie przejęło Warner Bros. Discovery. Ponadto nadawano programy rozrywkowe, a także poradnikowe związane z golfem. Kanał jest dostępny w ofertach sieci kablowych, ale także na platformach Polsat Box czy Canal+. Głównym komentatorem stacji był Jacek Person, który od lat komentuje dyscyplinę razem ze swoim ojcem, Andrzejem.

Stacja w ofertach wielu nadawców była świadczona jako usługa promocyjna. W związku z tym jego wycofanie nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody abonenta i nie stanowi zmiany warunków umowy.