Grzegorz Adamczyk zwolniony z Superstacji

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Grzegorz Adamczyk nie jest już zastępcą dyrektora programowego i szefem newsroomu Superstacji – dowiedziały się portale omediach.info i tvpolsat.info

Nasze ustalenia potwierdził dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat, Tomasz Matwiejczuk. Biuro prasowe nie podaje jednak oficjalnego powodu zakończenia współpracy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd Polsatu nie jest zadowolony z wyników oglądalności Superstacji, które regularnie spadają. W trakcie przygotowywania jest już nowa ramówka kanału, która może zacząć obowiązywać w sierpniu.

Adamczyk dołączył do zespołu Superstacji w lipcu ubiegłego roku, gdzie został zastępcą dyrektora programowego i szefem newsroomu. Od tego czasu pożegnano się z większością dotychczasowego zespołu stacji, a nowymi twarzami Superstacji zostali m.in. Korol, Koziejowska, Grabowska i Jończyk. Grzegorz Grzegorz Adamczyk przez wiele lat był związany z Telewizją Polsat, gdzie tworzył m.in dział publicystyki w TV Biznes. Ostatnio pełnił funkcję producenta („Dorota Gawryluk zaprasza”) i wydawcy („Dobry wieczór Polsko”) w Polsat News. Razem z  Grzegorzem Jankowskim był gospodarzem audycji „Swiat 24” w Polskim Radiu 24 od czerwca 2018 do marca 2020. Od stycznia do lipca 2016 pełnił funkcję dyrektora TVP INFO, natomiast w 2007 współtworzył kanał informacyjny Telewizji Polskiej.

Kolejne zmiany w Superstacji

Według naszych nieoficjalnych informacji do Superstacji wróci Wojciech Jagielski. W tym miesiącu nagrywane są pilotowe odcinki jego nowego talk-show. W cenniku Superstacji, udostępnionym przez Polsat Media, znalazły się dwa nowe programy. Są to „Ze świata” i „Tok Szoł”. Wkrótce na antenie Superstacji zadebiutuje też program „Kryminalna Polska. Krzysztof Rutkowski”. Z oferty mają natomiast zniknąć „SuperGwiazdy” i „SuperNews. Fakty i fejki”.

Pod koniec lipca zeszłego roku dyrektorem programowym Superstacji został Grzegorz Jankowski, a jego zastępcą i szefem newsroomu – Grzegorz Adamczyk. Nowa odsłona kanału ruszyła 30 września 2019 roku.