Grzegorz Rzeczkowski dołącza do redakcji Newsweeka

  • Internet
  • Prasa
  • Onet
  • Tygodniki
Autor: rafs

Grzegorz Rzeczkowski dołącza do zespołu Newsweeka. Współpraca dziennikarza z redakcją rozpoczęła się w poniedziałek, 1 sierpnia.

Grzegorz Rzeczkowski będzie dziennikarzem działu śledczego w tygodniku Newsweek Polska, będzie także pisał dla serwisu Newsweek.pl.

Przyjście Grzegorza Rzeczkowskiego do Newsweeka jest bardzo dużym wzmocnieniem dla działu śledczego, który właśnie powstaje w naszej redakcji. Cieszę się, że dołącza do nas na stałe dziennikarz z olbrzymim doświadczeniem śledczym, znakomitym warsztatem i wieloma osiągnięciami zawodowymi. Jestem przekonany, że Grzegorz, którego nasi Czytelnicy już znają z publikacji w Newsweeku, zostanie przez nich powitany entuzjastycznie mówi Tomasz Sekielski, redaktor naczelny Newsweeka.

Kim jest Grzegorz Rzeczkowski?

Grzegorz Rzeczkowski w latach 2009-2022 pracował w tygodniku „Polityka”, a ostatnio współpracował z „Gazetą Wyborczą”. Jest wykładowcą w katedrze dziennikarstwa Collegium Civitas oraz współpracuje z Uniwersytetem SWPS.

fot. Leszek Zych

W swojej pracy dziennikarskiej opisuje głównie wrogie działania Rosji, jej wpływy i powiązania w Polsce i na Zachodzie. Uczestnik unijnego projektu CEDMO, który bada zjawisko dezinformacji w Europie Środkowej.

Autor książek „Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami” (2019) o aferze podsłuchowej, wyróżnionej w konkursie Nagroda im. A. Woyciechowskiego oraz „Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę” (2020), o ludziach, którzy stali za smoleńskimi teoriami spiskowymi. W czerwcu 2022 r. nakładem wydawnictwa Znak ukazała się jego najnowsza książka, rozmowa-rzeka z Maciejem Laskiem „Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie”.