HBO GO z serialem „Czas”. W obsadzie Sean Bean i Stephen Graham

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: mtom

Serwis HBO GO udostępnił trzyodcinkowy serial produkcji BBC Studios Production, pt. „Czas”. W roli głównej m.in. Sean Bean, który znany jest z produkcji „Gra o tron”. Serial pokaże również kanał HBO.

„Czas” opowiada o więźniu, którego trawi poczucie winy i oficerze stojącym przed niemożliwym wyborem. To historia o karze i zasadach. Mark Cobden (Sean Bean) jest nauczycielem, mężem i ojcem, który w wypadku zabił niewinnego mężczyznę. Jest przytłoczony poczuciem winy i godzi się, a nawet czuje ulgę, dowiadując się, że został skazany na cztery lata. Rozdzielony ze swoją rodziną nie wie, co czeka go w nowym, nieprzyjaznym miejscu, gdzie bardzo szybko będzie musiał nauczyć się sztuki przetrwania.

Eric McNally (Stephen Graham) jest natomiast funkcjonariuszem służby więziennej. Troskliwy i uczciwy Eric stara się chronić osadzonych, co jest bardzo trudnym zadaniem w zakładzie karnym, gdzie napięcie między skazanymi sięga zenitu. Kiedy pewnego dnia jeden z najbardziej niebezpiecznych więźniów poznaje jego słaby punkt, Eric staje przed trudnym dylematem.

W serialu występują Sean Bean, Stephen Graham, Siobhan Finneran, Sue Johnston, Hannah Walters, David Calder, Nadine Marshall, Michael Socha, Aneurin Barnard, Jack McMullen oraz James Nelson-Joyce. Produkcja jest już w całości dostępna w HBO GO. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 14 grudnia.

Reżyserem serialu jest Lewis Arnold, a autorem scenariusza Jimmy McGovern. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Tom Sherry oraz Michael Parke z ramienia BBC Studios Production, Lucy Richer dla BBC, a także Jimmy McGovern, Sean Bean i Stephen Graham. Producentem jest Simon Maloney. Międzynarodową dystrybucją zajmuje się BBC Studios. Serial „czas” (Time) wyprodukowany został dla BBC przez BBC Studios Production. Zdjęcia do serialu zostały zrealizowane w Liverpoolu i jego okolicach.