„Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” i „Niedziele z kryminałem”. Listopad w AMC

  • Telewizja
Autor: mbog

W listopadzie telewizja AMC pokaże autorski program o amerykańskim hip-hopie. Ponadto widzowie stacji zobaczą drugi sezon serialu „Stan Against Evil”.

Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką

Każdy z sześciu odcinków nowej serii dokumentalnej skupi się na utworze, który był kluczowy dla ewolucji amerykańskiej muzyki i kultury. Twórcy wraz z zaproszonymi gośćmi przeprowadzą analizę piosenek. Dodatkowo autorzy opowiedzą o warunkach społeczno-ekonomicznych, w jakich powstawały te produkcje, a także jaki wpływ miały te utwory na słuchaczy.

Producentami „Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” są Ahmir „Questlove” Thompson, Tariq „Black Thought” Trotter i Alex Gibney. Reżyserami serii są Erik Parker i One9. Wśród omawianych utworów znalazły się m.in.: „Jesus Walks” Kanye Westa, „Alright” Kendricka Lamara, „Rock Box” Run-D.M.C. oraz „Ladies First” Queen Latifah.

„Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” będzie można oglądać w czwartki o godzinie 22:00, od 14 listopada.

Stan Against Evil

Na antenę telewizji AMC powraca serial „Stan Against Evil”. Na mieszkańców Willard’s Mill spada kara za masowe palenie na stosach czarownic kilkaset lat temu – ich miasteczko nawiedzają 172 demony. Evie, nowa szeryf, zmuszona jest do współpracy ze swoim poprzednikiem, nieuprzejmym Stanem Millerem. Razem muszą zwalczyć nadnaturalne siły, które nawiedziły miasteczko.

W drugim sezonie produkcji, Stan musi zejść z kanapy, aby rozwiązać sprawę zniknięcia Evie. Będąc ze sobą na dobre i na złe, nie do końca zgrany duet będzie kontynuował batalię przeciwko demonom próbującym przejąć kontrolę nad ich miastem.

Premierowe odcinki „Stan Against Evil” telewizja AMC pokaże w poniedziałki o godzinie 22:00, emisja po dwa odcinki.

Kryminalne niedziele

Telewizja AMC w listopadowe niedziele od godziny 22:00 będzie pokazywać filmy kryminalne. Cykl otworzy „Kłamca”. Dziedzic firmy tekstylnej, Wayland zostaje oskarżony o morderstwo prostytutki Elizabeth. Śledztwo prowadzi nieustępliwy detektyw Kennesaw i jego mniej doświadczony partner Braxton. O północy stacja zaprezentuje film „Zły porucznik”. Podczas śledztwa w sprawie gwałtu młodej zakonnicy skorumpowany policjant stara się zmienić swoje życie i zasłużyć na przebaczenie. Jest hazardzistą, złodziejem, narkomanem, zabójcą i policjantem.

10 listopada o godzinie 22:00 pojawi się produkcja „Hollywoodland”. Kiedy George Reeves, odtwórca roli Supermana, zostaje znaleziony martwy, jego fani są w szoku. Zaangażowanym w sprawę zależy, żeby stwierdzono popełnienie samobójstwa. Trzydzieści minut po północy widzowie kanału poznają bohaterkę filmu „Brudne pieniądze” – Corky, byłą więźniarkę. Planuje ona ukraść pieniądze należące do mafii.

W następną niedzielę AMC pokaże filmy „Uwikłany” oraz „Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym”. Natomiast 24 listopada stacja zaprezentuje produkcje „Białe piaski” i „Ślepy tor”.