Hit na szczycie Bundesligi, hity w Premier League

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie Lipsk będzie walczył o utrzymanie pozycji lidera Bundesligi, a w Premier League będą gry w walce o TOP5 i ligowe podium. Pojawi się również pogoń za Liverpoolem.

Piłka nożna: Bundesliga, mecz RB Lipsk vs Borussia Monchengladbach (sobota, 18:25 w Eleven Sports 1)

fot. Getty Images

Starcie pierwszej z trzecią drużyną tabeli Bundesligi. Dzielą je dwa punkty, stąd potknięcie Lipska może zaważyć na ligowej tabeli, a remis może sprawić, że to Bayern powróci na czoło stawki. Siłą drużyny z Lipska jest Timo Werner, który strzelił w tym sezonie 20 bramek i jest rywalem Roberta Lewandowskiego w walce o armatę dla króla strzelców ligi. Ten mecz może mu pomóc i być jednym z kluczowych sprawdzianów w drodze po te trofeum. A jeżeli Lipsk wygra, a Bayern się potknie, to mogą na parę punktów uciec im w tabeli.

Piłka nożna: Premier League, mecz Tottenham Hotspur vs Manchester City (niedziela, 17:25 w Canal+Sport)

fot. Action Images via Reuters

Mecz, który może być pomocny dla Tottenhamu w grze o piąte miejsce w lidze. Rywalem ich jest drugi w tabeli Manchester City, który goni niesamowity w obecnej kampanii ligowej Liverpool. City chce w tej próżnej walce o mistrzostwo Anglii gonić Liverpool, jednak Tottenham może im się postawić i odebrać parę punktów. To byłoby pomocne dla Liverpoolu, który mógłby zwiększyć swoją przewagę do 22 pkt. Ale City łatwo nie odda pola Kogutom i wykorzystają swoje atuty tak, by móc triumfować w niedzielnym spotkaniu.

Piłka nożna: Premier League, mecz Leicester City FC vs Chelsea FC (sobota, 13:25 w Canal+Sport)

fot. Getty Images

Chelsea walczy o dogonienie Leicester w tabeli. Ci mają nad nimi osiem punktów przewagi, a Chelsea ich goni, by mieć miejsce na podium ligi. Do końca, co prawda, daleko, ale Chelsea nie odpuści Lisom walki o podium Premier League. To będzie mecz dwóch dobrych drużyn, więc na pewno szykuje się ciekawe spotkanie obfitujące w dużo akcji.