Hokejowe mistrzostwa świata wracają do Polsatu. Długoterminowy kontrakt

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Hokejowe mistrzostwa świata powracają na anteny Polsatu Sport.

Telewizja Polsat nabyła wyłączne prawa do transmisji mistrzostw świata IIHF w latach 2024-2029. Dzięki temu sportowe anteny Polsatu będą mogły pokazać między innymi przyszłoroczne mistrzostwa świata Elity z udziałem reprezentacji Polski. Polacy pierwszy raz od 22 lat zagrają w czołowej dywizji tego czempionatu. Zmierzą się między innymi z Kanadą, USA, Szwecją, Czechami, Słowacją, Szwajcarią czy Finlandią. Turniej odbędzie się w Pradze i Ostrawie. Polsat Sport w wymienionych latach będzie również pokazywał turnieje mistrzostw świata Dywizji 1.

W Polsacie Sport od zawsze stawiamy na wielkie turnieje i transmisje z udziałem polskich sportowców. Szczególnie cieszymy się, gdy te dwa aspekty udaje się połączyć. I tak właśnie jest w przypadku świeżo wywalczonego przez Biało-Czerwonych awansu do hokejowej elity. Prace nad pozyskaniem praw do Mistrzostw Świata IIHF w latach 2024 – 2029 rozpoczęliśmy jakiś czas temu. Fakt, że już w pierwszej transmitowanej przez nas edycji wystąpi reprezentacja Polski, traktujemy jako dobry prognostyk dla całej wieloletniej umowy i będziemy trzymać kciuki za to, by Biało-Czerwoni rywalizowali z elitą co rokupowiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Prawa do mistrzostw świata w hokeja – do kiedy Polsat, od kiedy TVP?

Ostatnie hokejowe mistrzostwa świata Polsat Sport pokazał w 2011 roku. Do niego bowiem obowiązywała zawarta w 2006 roku umowa ze światową federacją. Od 2012 roku prawa do turniejów Elity, jak i niższej dywizji przejęła Telewizja Polska. Od 2021 roku mecze, których nie pokazywała TVP można było obejrzeć za darmo na kanale YouTube federacji IIHF. Oprócz mistrzostw świata, obecnie Polsat Sport posiada także prawa do transmisji hokejowej Ligi Mistrzów oraz rozgrywek o Puchar Spenglera.