Hołownia i Wyrzykowska z podcastem „Tak Mamy”. „Szuka bohaterek, które inspirują”

  • Internet
  • Onet
Autor: mtom

Na platformie podcastowej Onetu zadebiutowała audycja „Tak Mamy”, pokazująca różne punkty widzenia na macierzyństwo. Gościem pierwszego odcinka jest Małgorzata Rozenek-Majdan.

Autorkami audycji są: Martyna Wyrzykowska, redaktorka naczelna Ofeminin.pl i Natalia Hołownia, dziennikarka, autorka książek „Jak być paryżanką w Polsce” i „Modna Polka”. W swoim autorskim podcaście rozmawiają o różnych stylach macierzyństwa i pokazują odmienne punkty widzenia matek. Celem gospodyń programu jest przedstawienie kobiet, które inspirują, wzruszają i prowokują.

Odbyłam dziesiątki rozmów o poronieniach, porodach, aborcjach, o staraniach, żeby zajść i żeby nie zajść. I ciągle mam poczucie niewygadania, wciąż za często słyszę „szkoda, że nie wiedziałam, że ktoś jeszcze ma tak jak ja”. Dlatego powstaje ten podcast – z potrzeby stworzenia przestrzeni do szczerych rozmów o macierzyństwie, które bywa kolorowe, pełne wyzwań, albo wcale nie przychodzi. I o tym, że każda z tych opcji jest równie w porządku – opisuje Martyna Wyrzykowska, redaktor naczelna Ofeminin.pl.

Bohaterką premierowego odcinka jest Małgorzata Rozenek-Majdan, która opowiada o prawdziwych kosztach in vitro, o tym jak wieloletnie starania o dziecko wpływają na życie seksualne i zdradza, dlaczego prawie zostali wyrzuceni z mężem – Radkiem Majdanem – z hotelu po tym, jak zrobili test ciążowy.

W drugim odcinku o swoich doświadczeniach opowiedzą z kolei Marta Żmuda-Trzebiatowska i Zosia Zochniak, prowadząca portal fundrisingowy UbraniaDoOddania.pl.  Nowe odcinki „Tak Mamy” będą ukazywać w każdy poniedziałek na platformie podcastowej Onetu oraz w innych serwisach streamingowych.

Startowi podcastu towarzyszy promocja w Onet Rano, w serwisach Ringier Axel Springer Polska oraz w social mediach. Działania wsparte są materiałami redakcyjnymi przygotowanymi przez redaktorki serwisu Ofeminin.pl. Komunikacja marketingowa została przygotowana przez Dział Marketingu Ringier Axel Springer Polska i wykorzystuje autorską grafikę przygotowaną przez ilustratorkę Izabelę Kacprzak.