Homilie Jana Pawła II codziennie w TVP1

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Od piątku, 11 marca codziennie po głównym wydaniu „Wiadomości” na antenie TVP1, tj. o godzinie 20:00 będzie homilia Jana Pawła II.

O zmianach w ramówce Telewizyjnej Jedynki informuje TVP INFO w swoich serwisach informacyjnych. Papież wygłosił podczas swojego pontyfikatu i pielgrzymek do Polski kilkanaście przemówień do rodaków. Możliwym jest więc, że emisja będzie prowadzona przez kilka najbliższych tygodni.

Echa materiału TVN24

W czwartek, 10 marca Sejm RP podjął uchwałę „w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II”. TVP1 i TVP Info wyemitowały tego samego dnia o godzinie 20:00 orędzie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Następnie nadano homilię papieża z Warszawy z roku 1979. Samo przemówienie drugiej osoby w państwie nadał również Polsat i Polsat News. Wszystko związane jest z wyemitowanym w poniedziałek, 6 marca materiałem programu „Czarno na białym” w TVN24 pod tytułem „Franciszkańska 3”. Autor reportażu,  Marcin Gutowski ujawnił, że Jan Paweł II jako kardynał wiedział o przypadkach pedofilii w kościele. Media związane z Prawem i Sprawiedliwością i rządzący przystąpili do ofensywy medialnej broniącej papieża. Do ministerstwa spraw zagranicznych zaproszono ponadto ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Marka Brzezińskiego. Stało się to w związku z działaniami TVN24, którego właścicielem jest Warner Bros. Discovery.

Telewizja TVN wydała oświadczenie w związku z materiałem.