Interaktywny program „Studio w kontakcie” w TVP. Tematy ważne dla Polonii

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

12 czerwca w TVP Polonia zadebiutuje program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym widzowie będą opowiadać o swoich doświadczeniach na dany temat.

W każdą środę w Warszawie Marek Zając lub Paulina Drażba wraz z ekspertami będą poszukiwali najlepszego rozwiązania problemu. Każdy odcinek będzie dotyczył innego ważnego dla Polonii tematu.

W programie każdy będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzieć o swoich problemach. Za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej programu można zgłosić temat oraz zgłosić chęć udziału w konkretnym odcinku. Można również skorzystać z całodobowego telefonu +48 22 507 03 33 lub napisać maila na adres: studiowkontakcie@tvp.pl.

Chcieliśmy stworzyć program, który realizuje motto towarzyszące TVP Polonia od 31 lat – łączymy Polaków na całym świecie. W „Studiu w kontakcie” będziemy rozmawiali o sprawach, dotyczących Rodaków mieszkających poza granicami. W programie będziemy rozwiązywali konkretne problemy związane z życiem na obczyźnie, ale także postaramy się w różnych aspektach porównywać, jak jest tutaj i jak jest tam – mówi Grzegorz Jędrasik, pomysłodawca programu, p.o. dyrektora TVP Polonia.

Tematem pierwszego odcinka będzie pomoc dla Polonii w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul – w maju dotkniętym katastrofalną w skutkach powodzią, a kilka miesięcy wcześniej zniszczonym przez cyklon. Tysiącom osób żywioły zabrały majątek ich życia. Rio Grande do Sul to region, w którym Polacy osiedlają się od ponad dwóch wieków i jest on jednym z największych skupisk Polonii w Ameryce Południowej.

Studio w kontakcie
fot. TVP Polonia

„Studio w kontakcie” w środy o godzinie 22:15 w TVP Polonia.