Jacek Harłukowicz z Wyborczej do Onet.pl

  • Internet
  • Onet
Autor: rafs

Jacek Harłukowicz, dziennikarz śledczy, laureat Grand Press 1 czerwca br. dołączy do redakcji Onetu.

Przez ostatnie 15 lat Jacek Harłukowicz był związany z redakcją Gazety Wyborczej. W 2012 r. został uznany za najlepszego dziennikarza na Dolnym Śląsku w plebiscycie organizacji dziennikarskich. W 2021 r. zajął 5. miejsce w ogólnopolskim konkursie magazynu „Press” na Dziennikarza Roku.

Jacek Harłukowicz jest jednym z najlepszych w Polsce dziennikarzy śledczych i będzie fantastycznym wzmocnieniem dla Onetu. Bardzo się cieszę, że będziemy razem pracować – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

O Jacku Harłukowiczu

Jacek Harłukowicz jest absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W mediach pracuje od 1999 r. Był siedmiokrotnie nominowany do nagród Grand Press w kategoriach News i Dziennikarstwo śledcze. Jest laureatem Grand Press w kategorii News w 2021 r. za cykl „Śmierć w izbie wytrzeźwień” o młodym obywatelu Ukrainy zakatowanym na śmierć we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Finalista Nagrody Woyciechowskiego. Finalista Nagrody Fikusa (wraz z Wojciechem Cieślą, Konradem Szczygłem z Fundacji Reporterów i Sebastianem Klauzińskim z OKO.Press) za cykl o „układzie wrocławskim”.

W pracy zajmował się w ostatnich latach głównie dziennikarstwem śledczym z pogranicza polityki i biznesu oraz sprawami polskiego podziemia nazistowskiego. Pisał m.in. o zakupionej po okazyjnej cenie od Kościoła działce Mateusza Morawieckiego i milionach bezwartościowych maseczek kupionych przez KGHM. Wcześniej m.in. jako pierwszy opisał księdza-nacjonalistę Jacka Międlara.