Jan Mróz nowym dyrektorem Pionu Komunikacji i Public Affairs TVN Grupa Discovery

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

Od 1 lutego do zespołu zarządzającego TVN Grupa Discovery Polska dołączy Jan Mróz. Obejmie funkcję dyrektora Pionu Komunikacji i Public Affairs.

Jan Mróz będzie odpowiedzialny w TVN Grupa Discovery za koordynację działań związanych z komunikacją korporacyjną oraz public affairs. W strukturach Discovery będzie raportował do Espena Skolanda, SVP communications EMEA.

Ostatni rok był dla nas bezprecedensowy – pełny zarówno wyzwań, jak i momentów olbrzymiej dumy i radości z tego, co udało się nam osiągnąć. W trudnych okolicznościach i dynamicznym otoczeniu rynkowym klarowna strategia komunikacyjna ma kluczowe znaczenie. Janek to jeden z najlepszych specjalistów branży w dziedzinie public affairs. Bardzo się cieszę, że wzmocni nas w tym kluczowym obszarze. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie – zarówno dziennikarskie oraz jako eksperta do spraw komunikacji – jestem przekonana, że będzie dla nas cennym wsparciem – mówi Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

Jan Mróz pracował poprzednio w agencji SEC Newgate CEE, gdzie pełnił rolę szefa zespołu Public Affairs. W przeszłości był związany także z TVN – w latach 2007-2012 pracował jako reporter TVN24.

Bardzo się cieszę, że ponownie będę mógł pracować dla TVN Grupa Discovery. Ostatni rok obfitował w sytuacje wcześniej niespotykane na rynku mediów. Nigdy przedtem nie szukano sposobu na odebranie TVN Grupa Discovery koncesji, nigdy nie próbowano ustanowić prawa wymierzonego wprost w jednego nadawcę. Ale to był także rok rekordowej oglądalności kanałów TVN i przyspieszenia transformacji rynku telewizyjnego. Praca dla TVN Grupa Discovery to zawsze gwarancja wielu wyzwań. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem przyczynię się do kolejnych sukcesów grupy – powiedział Jan Mróz.