Jan Olejniczak w Viaplay

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Jan Olejniczak dołącza do redakcji Viaplay. Dziennikarz jest kolejnym członkiem zespołu przygotowującego relacje z wyścigów F1.

Transfer tego dziennikarza sportowego ogłoszono w środę, 25 stycznia w mediach społecznościowych platformy. To ósmy członek zespołu tworzącego Formułę 1 w Viaplay. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji portalu omediach.info, do składu skandynawskiej platformy streamingowej dołączy jeszcze Robert Smoczyński znany z anteny Eleven Sports.

Olejniczak jest dziennikarzem motoryzacyjnym związanym z Polskim Radiem Kierowców. W nim opowiada o motorsporcie, w tym o Formule 1. W latach 2021-2022 nagrywał wspólnie z Aldoną Marciniak i Cezarym Gutowskim podcast „CoDrive” , a także audycję „Propsy i Disy” po każdym wyścigu Grand Prix. Twórca również prowadzi swój kanał na YouTube. W przeszłości rywalizował w mistrzostwach Polski w rallycrossie.

Ekipa, która będzie przygotowywać transmisje Formuły 1 w Viaplay, składa się obecnie z 8 osób. W poniedziałek do redakcji dołączył Michał Gąsiorowski, komentator wyścigów w latach 2016-2022 w Eleven Sports.