Tylko u nas

Jarosław Gugała odsunięty od głównego wydania „Wydarzeń”

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Jarosław Gugała nie będzie już gospodarzem głównego wydania „Wydarzeń”, które nadawane jest o 18:50 – dowiedział się portal omediach.info.

To jedna z pierwszych decyzji nowej szefowej Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat – Doroty Gawryluk. Gugała nadal będzie jednak prowadzącym wieczornego wydania „Wydarzeń” o 22:00 emitowanego codziennie na antenie Polsat News i Super Polsat oraz gospodarzem magazynu „Prezydenci i Premierzy” nadawanego w piątki o 21:10 w Polsat News. Dziennikarz jest związany Telewizją Polsat od 2003 roku. Od początku był jednym z prowadzących „Wydarzenia” (wcześniej „Informacje”). Od lutego 2011 do sierpnia 2012 był dyrektorem Pionu Informacji i Publicystyki telewizji Polsat. Wcześniej przez kilka lat po odejściu Tomasza Lisa pełnił też funkcję szefa „Wydarzeń”.

fot. TiM/Polsat

Jarosław Gugała jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył również studia doktoranckie z zakresu ekonomii w SGH. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1990 roku w Wiadomościach TVP. Po 3 latach został dyrektorem TVP1, a potem zarządzał Telewizyjną Agencją Informacyjną. W latach 1999-2003 pełnił funkcję ambasadora Polski w Urugwaju.