Jesienią RMF Classic świętuje swoje 18. urodziny

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Z okazji 18. urodzin w jesiennej ramówce RMF Classic pojawi się konkurs dla słuchaczy „Nakręcone do lat 18”. Wśród nowości programowych znajdą się także wieczorne audycje autorskie poświęcone muzyce filmowej.

Tej jesieni RMF Classic wraz ze słuchaczami obchodzić będzie swoje 18. urodziny. Z tej okazji stacja przygotowała konkurs „Nakręcone do lat 18”, w którym pojawią się zagadki związane z najlepszymi filmami nakręconymi w ciągu ostatnich 18 lat. Wielki finał tej zabawy nastąpi 27 października, w rocznicę uruchomienia stacji.

Nowy gospodarz „Śniadania mistrzów”

Wśród nowości pojawią się wieczorne audycje muzyczne. W poniedziałki o godzinie 18:00 będzie to program „Filmowe love” poświęcony najsłynniejszym filmom o miłości, oczywiście z muzyką z tych obrazów. W czwartki w tym paśmie nadawany będzie magazyn „Między ścieżkami” czyli historie powstania najsłynniejszych soundtracków. W piątki natomiast zagości „Wieczór z dreszczykiem” z opowieściami o najlepszych filmach kryminalnych i sensacyjnych oraz z muzyką z tych produkcji. Po wakacyjnej przerwie wraca też środowy „Wieczór Nowości Muzycznych” z informacjami z rynku muzycznego, recenzjami oraz premierowymi nagraniami.

Ponadto od września „Śniadanie Mistrzów” będzie miało nowego gospodarza – słuchaczy budzić będzie Łukasz Wojtusik. W porannym paśmie znajdą się m.in. „Fakty RMF Classic”, „Fakty Kulturalne”, „Pasaż Ekonomiczny”, „Datownik Historyczny Macieja Korkucia”, felietony naukowe prof. Ryszarda Tadeusiewicza „Technika dla laika” oraz „Danie do myślenia” – poranne rozmowy z przedstawicielami świata kultury, sztuki, muzyki i nauki. Audycji będzie można słuchać w dni powszednie w godzinach 7:00-10:00.

Popołudniowe audycje to dobrze znane słuchaczom magazyny autorskie (w godzinach 13:00-17:00). W poniedziałki poświęcone literaturze „Spis treści” Małgorzaty Bugaj oraz „Piątka z Literatury” Szymona Kloski i Tomasza Pindla, we wtorki – „RMF Classic? Naturalnie!” o ekologii i zmianach klimatycznych Marty Kubali, w środy – „Życie z Klasą” – magazyn lifestylowy Uli Urzędowskiej, w czwartki – „Wydział Kultury” (a w Warszawie lokalny program „Pałac Kultury”) z zapowiedziami wydarzeń kulturalnych zbliżającego się weekendu, zaś w piątki – magazyn filmowy „Kino w roli głównej” Magdy Juszczyk z felietonami z cyklu „Odeon Stanisława Janickiego”.

Po wakacyjnej przerwie powracają też m.in. wywiady Artura Andrusa „NieDoMówienia” (niedziele, po godz. 10:00), „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” (niedziele, godz. 18:00), „Bliskie Spotkania” (soboty, godz. 17:00) czyli rozmowy dziennikarzy RMF Classic z ludźmi świata kultury, muzyki, nauki i sztuki oraz magazyn podróżniczy „Jasna Strona Świata” (niedziele, godz. 16:00).

Logo RMF Classic

RMF Classic

Stacja ponadregionalna nadająca m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Prezentuje muzykę poważną, filmową i piosenki poetyckie. Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w nocy z 26 na 27 października, kiedy zamilkł nadajnik lokalnej stacji Opera FM - poprzednika RMF Classic, emitującego wyłącznie arcydzieła mistrzów opery.