Joanna Berendt-Zych dołączyła do WP.pl

  • Internet
  • WP
Autor: mtom

1 października do zespołu Wirtualnej Polski dołączyła Joanna Berendt–Zych. Zajęła nowo utworzone stanowisko koordynatora zespołu reporterów.

Do jej obowiązków będzie należeć organizacja i planowanie pracy oraz rozwój zespołu reporterów Wirtualnej Polski. Będzie odpowiedzialna również za współpracę redakcji z wydawcami strony głównej WP.

Kontynuujemy pracę nad rozwojem serwisu WP Wiadomości, a międzynarodowe doświadczenie Joanny doda temu procesowi dynamiki. Chętnie zainspirujemy się dobrymi praktykami zagranicznych redakcji. Bardzo cieszę się na naszą współpracę – mówi Jacek Amsterdamski, zastępca redaktora naczelnego WP i szef serwisu WP Wiadomości.

Przed dołączeniem do redakcji WP, Joanna Berendt-Zych zajmowała się koordynacją programu anglojęzycznego w Katedrze Dziennikarstwa Collegium Civitas. Od 2010 roku współpracowała z „The New York Times”, a w latach 2014-2021 była stałą korespondentką NYT w Polsce. Swoją drogę zawodową w mediach rozpoczęła w Londynie w 2006 roku, gdzie pracowała jako reporterka tygodników „Polish Express,” „Laif,” „Panorama” i „Cooltura”. Później była dziennikarką polskich mediów drukowanych i internetowych. Pracowała w dziale Opinie „Faktu”, „Polsce The Times”. Była wydawczynią serwisu Wiadomości i strony głównej Gazeta.pl. Publikowała też m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Wprost”, „Obserwatorze Finansowym”. Współpracowała ze szwedzkim „Svenska Dagbladet” i niemieckim „Das Magazine”. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie mediów i socjologii z Goldsmiths, University of London.