Joanna Parczyńska wydawcą „Kultura i multimedia” w „Gazecie Wyborczej”

  • Internet
  • Prasa
Autor: mtom

Od stycznia 2018 r. rolę wydawcy obszaru Kultura i multimedia w „Gazecie Wyborczej” obejmie Joanna Parczyńska. Do tej pory kierowała ona działem wideo Wyborcza.pl. Parczyńska nadzorować będzie rozwój marki CoJestGrane24, obszar Kultura w „Gazecie Wyborczej”, a także działalność Centrum Premier Czerska 8/10, jednocześnie zarządzając działaniami wideo dziennika.

Dotychczasowi wydawcy pozostaną na swoich stanowiskach, będą jednak raportować swoje działania bezpośrednio do Joanny Parczyńskiej. Wydawcą CoJestGrane24 jest Beata Jaworowska, obszaru Kultura w „Gazecie Wyborczej” – Barbara Piegdoń, a za Centrum Premier Czerska 8/10 odpowiada Anna Kołtunowicz.

Kultura i multimedia to obszar bardzo dynamicznie rozwijający się w „Gazecie Wyborczej” i cieszący się coraz większym zainteresowaniem naszych odbiorców. W 2018 r. specjalnie dla nich będziemy m.in. częściej wydawać „Książki. Magazyn do czytania”, organizować jeszcze więcej ciekawych spotkań i wydarzeń kulturalnych – nie tylko w Centrum Premier Czerska 8/10, a także tworzyć kolejne atrakcyjne materiały wideo i projekty specjalne, jak choćby plebiscyt na Płytę Roku „Gazety Wyborczej” – zapowiada Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Joanna Parczyńska swoją karierę menedżerską zaczynała w Agorze – początkowo w dziale sprzedaży „Gazety Wyborczej”. Wprowadziła na rynek ogólnopolski bezpłatny dziennik „Metro” pełniąc rolę wydawcy. W latach 2011, 2013-2015 związana z firmą Polska Press przeprowadziła rebranding gazety „Nasze Miasto” oraz proces integrowania serwisów wydawcy pod nazwą Naszemiasto.pl. W latach 2012-2013 była country managerem Gemius Polska, odpowiedzialnym m.in. za współpracę z PBI. Od 2015 roku zasiada w Europejskiej Radzie Dyrektorów INMA.