Jubileuszowy koncert Sławomira Łosowskiego i Grupy Kombi w Trójce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Sławomir Łosowski, kompozytor oraz lider i klawiszowiec grupy Kombi, obchodzi w tym roku 50-lecie działalności artystycznej. Swój złoty jubileusz muzyk będzie świętować w radiowej Trójce, gdzie w niedzielę 28 lipca wystąpi wraz z grupą Kombi oraz gośćmi.

Zespół Kombi – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów lat 80. – swoimi przebojami rozgrzewa już kilka pokoleń. Rozpoznawalny styl oraz brzmienie Kombi zawdzięcza Sławomirowi Łosowskiemu i jego charakterystycznej grze na instrumentach klawiszowych, czyli słynnych, samodzielnie modyfikowanych syntezatorach.

Łosowski założył swój zespół dokładnie 50 lat temu – w 1969 roku. I do dzisiaj jest jego liderem. Przez pierwsze 7 lat zespół grał pod nazwą Akcenty, a od 1976 roku jako Kombi. W ciągu pięciu dekad przez Kombi przewinęło się łącznie aż 21 muzyków. Aktualny skład tworzą: Sławomir Łosowski (instrumenty klawiszowe), Zbigniew Fil (wokal), Karol Kozłowski (gitara basowa) i Tomasz Łosowski (perkusja).

W trakcie jubileuszowego koncertu Kombi wesprą na scenie: Leszek Możdżer, MC Silk, Andrzej Nowak i DJ Spox. Gospodarzem wieczoru będzie Marek Niedźwiecki.

Początek koncertu i transmisji na antenie radiowej Trójki w niedzielę, 28 lipca o godzinie 19:05.