Julia Pietrucha z koncertem z premierowymi piosenkami w Radiowej Trójce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

W najbliższą sobotę Radiowa Trójka wyemituje koncert Julii Pietruchy, który odbył się 15 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Początek po godzinie 20:00.

Pietrucha dwa lata po debiucie wokalnym wraca z kolejnym albumem. Tym razem nosi on tytuł „Postcards From the Seaside”. Jak sama mówi:

Znajdziecie na nim nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane delikatnymi balladami. Folkowe melodie, chwilami zabarwione elementami elektroniki. Klimat pozostał jednak akustyczny, a subtelne dźwięki ukulele łączą się między innymi z puzonem nadając płycie, momentami, bałkańskiego sznytu.

Ten album to jednak nie tylko muzyka. Gdy otworzysz pudełko rozpocznie się nasza wspólna podróż. W środku znajdziesz 12 pocztówek z dedykowaną grafiką odnoszącą się do danego utworu oraz, podobnie jak przy pierwszej płycie, książeczkę z tekstami i akordami na ukulele. Zatem wskakuj na pokład!

Julia Pietrucha podczas koncertu 15 kwietnia (źródło: Polskie Radio)

Koncert został zarejestrowany 15 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7. Podczas jego trwania, piosenkarka zaprezentowała przede wszystkim piosenki z „Postcards From the Seaside”, z singlem „Sailor” na czele, ale też nie zabrakło piosenek z debiutanckiego krążka „Paisley”. Emisja koncertu odbędzie się w sobotę 21 kwietnia po godzinie 20:00 w audycji Piotra Metza „Lista osobista”.