Justyna Pochanke odchodzi z „Faktów TVN” i TVN 24

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Z końcem czerwca Justyna Pochanke rozstała się z redakcją „Faktów TVN” i TVN 24. Dziennikarka była związana z TVN 24 od startu stacji w 2001 roku.

Justyna Pochanke od 2004 roku prowadziła w TVN główne wydanie „Faktów”. Ponadto od 2008 roku była prowadzącą program publicystyczny „Fakty po Faktach”.

Justyna Pochanke - wybory prezydenckie
Justyna Pochanke prowadziła m.in. wieczór wyborczy TVN i TVN24 w 2015 roku – fot. TVN

Ten zawód to moja pasja – dostałam więcej niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam – mówi Justyna Pochanke. – Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie Faktów i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe.

Szanujemy decyzję Justyny, choć przyjmujemy ją ze smutkiem. Justyna to wyjątkowa dziennikarka i osobowość telewizyjna. Będzie nam brakować jej unikalnego stylu i talentu do prowadzenia na antenie najtrudniejszych rozmów, niepodrabialnych zapowiedzi prezenterskich, zapału i zaangażowania z jakim przez prawie 20 lat współtworzyła najlepsze zespoły dziennikarskie w Polsce – mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24Pierwszym poważnym dziennikarskim sprawdzianem dla TVN24 był atak na World Trade Centre w 2001 roku i to właśnie Justyna relacjonowała go na żywo na oczach całej Polski. Podobnie jak wiele następnych istotnych, dramatycznych i doniosłych wydarzeń – śmierć Jana Pawła II, okres po katastrofie smoleńskiej, kolejne wieczory wyborcze, tysiące wydań Faktów, specjalnych programów oraz setki mądrych i zapadających w pamięć rozmów. Za to wszystko chcę dzisiaj Justynie bardzo podziękować.

Justyna Pochanke TVN24
Fragment spotu TVN24 – fot. TVN

Dziennikarka TVN za swoją pracę zdobyła wiele prestiżowych nagród dziennikarskich oraz uznanie i sympatię widzów. W 2005 roku otrzymała tytuł „Dziennikarza Roku”, jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią „Telekamery TeleTygodnia”.