Justyna Suchecka z cyklem „Jak się uczyć” w telewizji Metro

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W poniedziałek, 11 maja na antenie telewizji Metro wystartowała krótkometrażowa forma „Jak się uczyć”. W programie dziennikarka portalu tvn24.pl, Justyna Suchecka pyta ekspertów o metody uczenia się w domu.

Pandemia koronawirusa, zamknięcie szkół i przejście na zdalne nauczanie postawiła uczniów, nauczycieli i rodziców w nieznanej dotąd rzeczywistości.

Nauka przez Internet oznacza jeszcze więcej pracy dla rodziców i dzieci. Blisko osiemdziesiąt procent uczniów szkół podstawowych potrzebuje pomocy przez co najmniej trzy godziny dziennie. Problemy mają również nauczyciele, którzy przyznają, że nie mają dostępu do niezbędnego oprogramowania oraz odpowiednio szybkiego łącza internetowego – informuje Maciej Świerzawski, szef kanału Metro.

W programie „Jak się uczyć” dziennikarka Justyna Suchecka, autorka książki „Young Power – 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”, rozmawia z ekspertami z różnych dziedzin o problemach zdalnego nauczania. Wspólnie z nimi przedstawia praktyczne porady, jak w wymuszonej pandemią rzeczywistości powinni postępować uczniowie, nauczyciele i rodzice, na co zwracać uwagę, a także czego unikać.

Partnerem programu są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne – wydawca serwisu WSiPnet.pl oraz Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych ORKE.pl.

Cykl „Jak się uczyć” można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 18:40 w telewizji Metro. Powtórki są emitowane o godzinie 12:55.