„Kałamaga sam w radiu” oraz „Świąteczny Mazurek”. Boże Narodzenie z RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

W Boże Narodzenie na antenie radia RMF FM pojawią się specjalne, świąteczne audycje. Nie zabraknie gości oraz tradycyjnego kolędowania.

Wigilia

O godzinie 06:00 słuchaczy radia powitają Przemysław Skowron i Tomasz Olbratowski. We „Wstawaj szkoda Świąt” prowadzący z uśmiechem pomogą ogarnąć świąteczny chaos. O 10:00 antenę RMF FM przejmie Paweł Jawor. W „Byle do Świąt” pojawią się życzenia od słuchaczy. O 15:00 rozpocznie się wielka, radiowa Wigilia. Będą śledziki od Magdy Wojtoń, makowiec od Tomka Olbratowskiego, kolęda od Marka Piekarczyka, amerykańskie opowieści od Pawła Żuchowskiego, a także paryskie anegdoty Marka Gładysza. Następnie rozpocznie się czterogodzinny „Koncert kolęd”. Wigilię zakończy rozmowa Daniela Dyka z Szymonem Hołownią na temat zwierzęcej duszy. „Ach, te boskie zwierzęta” o godzinie 21:00 na antenie RMF FM.

Boże Narodzenie

Słuchaczy o godzinie 07:00 powita Aleksandra Filipek. Gościem specjalnym „Poranka spod choinki” będzie zespół Enej, który zachęci słuchaczy do kolędowania. O 10:00 Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Brzozowski i Ewelina Lisowska staną przed kontrowersyjnym wyzwaniem. Będą musieli przez co najmniej minutę rozmawiać z wybraną osobą na dość absurdalny temat, np. o sianku pod obrusem. Na „Halo, tu święta” zaprasza Jacek Tomkowicz. Od 15:00 słuchaczy będzie bawić kabaretowa ekipa: „Lotek”, Rafał Pacześ, Karol Modzelewski, Bartosz Gajda oraz prowadzący – Robert Karpowicz. Pierwszy dzień świąt zakończy „Kałamaga sam w radiu”.

Drugi dzień Świąt

O godzinie 07:00 Michał Adamski w audycji „Zerwani z choinki” zaprezentuje wtopy i potknięcia prezenterów radia RMF FM. Po godzinie 10:00 słuchacze dowiedzą się, co się stanie, gdy Robert Mazurek zaprosi do świątecznego stołu ludzi, którzy nie boją się mieć własnego zdania. Gośćmi „Świątecznego Mazurka” będą: Leszek Miller, Katarzyna Lubnauer, Robert Górski, Tadeusz Cymański, Paweł Kukiz oraz ksiądz Józef Naumowicz. O 15:00 Darek Maciborek zaprezentuje nominacje do „Przeboju Roku 2018”. Na koniec dnia Marcin Jędrych „Pół żartem – pół faktem” porozmawia z dziennikarzami o najzabawniejszych i najdziwniejszych informacjach.